HASSAS İMALAT ARAÇLARI

Carveco yazılımı içerisindeki gelişmiş 2.5, 3, 4 eksen imalat araçları ile tasarımlarınızı hassas bir şekilde üretebilirsiniz. Ahşap işlemeden, kalıp veya baskı imalatına, lazer kesimden, pantografçılığa, su jeti kesiminden minimum malzeme israfı ile parça yerleştirmeye kadar Carveco içerisindeki imalat araçları, tasarımlarınızda ihtiyaç duyulan farklı imalat türleri için bir çok farklı seçenek barındırmaktadır.

ANA ÖZELLİKLER

RÖLYEF ANALİZİ

Carveco yazılımı içerisindeki rölyef analiz aracı ile tasarladığınız modelin yükseklik ve baskı analizini yapabilirsiniz. Bu araç özellikle baskı açısı ve yüksekliklerinin son derece kritik öneme sahip olduğu, kağıt kabartma ve baskı kalıpları uygulamalarında kalıp imalatı yapılmadan önce muhtemel hataların tespit edilmesi açısından çok önemlidir.

TAKIM KÜTÜPHANESİ

Tamamen düzenlenebilir Takım Kütüphanesi ile birlikte kesici takımları ve onlara bağlı parametreleri yönetebilirsiniz. Malzeme türünüz için uygun kesici takımı seçi veya özel gereksinimleriniz için kendi kesici takımınızı oluşturun.

ÇOK EKSENLİ İŞLEME

Tasarımlarınızı 3 eksen veya 4 eksen divizörlü cnc tezgahlarda otomatik takım değiştirme 4 eksen konumlama ile işleyebilirsiniz. Alternatif olarak hazırladığınız tasarımları üçgen veya dörtgen ağlara (STL) çevirerek farklı imalat türleri için kullanabilir veya diğer CAD/CAM programlarına aktarabilirsiniz.

İŞLEME SİMÜLASYONU

Carveco’nun işleme simülasyonu, takımlandırma seçiminizin sonucunu tezgah üzerinde işleme yapmadan ve dolayısıyla zaman ve malzeme ziyan etmeden önce ön görünüm olarak görmenizi sağlar. Tüm model sayfanız veya seçtiğiniz bir bölge için, seçtiğiniz takımların simülasyonu yapabilir; ahşap, metal, altın, mermer, vb. gerçekçi gölgelendirmeleri simülasyon üzerine uygulayabilirsiniz.

TAKIMYOLU PANELLEME

Tasarımlarınızda CNC tezgah işleme alanı veya kullanılacak olan malzeme plaka ölçüleri ile sınırlı kalmayın. Takımyolu Panelleme ile hazırlanan takımyolları otomatik olarak istenilen ölçülerde parçalara bölünerek işlenebilir ve sonrasında işlenen bu paneller bir araya getirilip istenilen büyüklükteki modeller elde edilebilir.

PROJELER & MONTAJLAR

Carveco’nun proje ve montaj modelleme araçları ile komple 3B modeli oluşturmak için dışarıdan alınan 3B modeller ile rölyef modellerini birleştirebilirsiniz. Bu özellik ile birden fazla parçadan oluşan ve ayrı ayrı imal edilecek ürünler tek bir montaj sayfasında görüntülenerek sunum amaçlı kullanılabilir.

KOMPLE TAKIMYOLU KONTROLÜ

Carveco takımyolu operasyonları imalat verimliliğiniz için tasarlanmıştır. Takımyolu Özeti ile tasarımınızın ne kadar sürede imal edilebileceğini görebilirsiniz. Tekrarlanan benzer takımyolu stratejileri için Takımyolu Şablonlarını kullanabilirsiniz. İmalat sürecinizi daha verimli hale getirmek için Takımyolu Taşıma, Çoğaltma ve Birleştirme seçeneklerini kullanabilirsiniz.

2B İŞLEME: STRATEJİLER & ÖZELLİKLER

3B İŞLEME: STRATEJİLER & ÖZELLİKLER

ARTİSTİK CAD/CAM’E ÖZEL

GÜÇLÜ VE GELİŞMİŞ İMALAT