Image module
Image module
Image module

Carveco Maker

Özellik olarak zengin, Fiyat olarak uygun.

 

İster haftasonu hobicisi, ister yeni iş kurmuş biri veya CNC router ve oymacılığa tamamen yeni giriş yapmış biri olun, Carveco® Maker size yüksek kalitedeki 2B ve 3B ürünleri hızlı ve kolayca imal etmenizi sağlar.

Maker’ın basit ama güçlü tasarım ve üretim özellikleri, taslak el çizimlerden bitmiş tasarıma kadar tüm süreç boyunca size rehberlik eder.

Ahşap işleme ve reklamcılık için mükemmel bir çözümdür.

Carveco Maker‘ı Neden Seçmelisiniz ?

Basit, Sezgisel 2B Tasarım Araçları

Carveco® Maker’ın çizim araçları karmaşık ve ayrıntılı vektör tasarımları oluşturmanıza olanak sağlar. Ayrıca 2B Bitmap resimleri içeri alıp bunlardan otomatik olarak vektör çizgileri oluşturabilirsiniz. Maker, JPEG, TIFF, GIF ve BMP dahil olmak üzere çoğu yaygın görüntü formatını destekler.

Tabla-Çalışma Limiti Olmadan İşleme

Büyük veya küçük ölçüdeki CNC makineleri için tasarımlayıp işleyebilirsiniz.  Design and make on CNC’s large or small. Makine boyutunuza herhangi bir fiziksel kısıtlama getirmiyoruz, bu sayede sınırsız yaratıcı çalışma üretme özgürlüğünü sağlıyoruz.

600’den Fazla Hazır 3B Model Kütüphanesi Dahildir

Carveco® Maker ile, önceden hazırlanmış kapsamlı 3B Model Kütüphanesinden bir tasarım seçebilir (600’den fazla indirilebilir rölyef modeli her hangi ilave bir ücret olmaksızın dahildir) veya kendi var olan 3B modelinizi veya rölyefinizi içeri alarak zahmetsizce yazılım içerisine kullanabilirsiniz.

Güçlü İşleme Seçenekleri

Carveco® Maker içerisindeki 2B ve 3B işleme seçenekleri tasarlanan üründen imal edilen parçaya hızlı ve kolayca geçmenizi sağlar. Kişiselleştirilebilir takım, iş mili ve kesme hızları kütüphanesi ve işleme stratejileri ile parçanızın ihtiyacı olan takımyollarını hesaplayabilir ve sonrasında Carveco içerisinde yer alan 300’den fazla CNC tezgah için çıktı dosyası oluşturabilirsiniz.

Image module

Birlikte Bazı Projeler Yapalım…

Plaket tasarımı

Bu ilk Carveco® Maker projesi ile basit bir plaketin oluşturulması ve işlemeye hazılanması için sizlere rehberlik edeceğiz.

23:52

Plaketin işlenmesi

Carveco® Maker projemizin ikinci bölümünde, birinci bölümde tasarlanan plaketin nasıl işleneceğini göstereceğiz. Çalışma sırasında muhtemel işleme problemlerinin nasıl çözüleceği ve CNC tezgahınıza uygun formatta kaydedilmesini görmüş olacaksınız.

39:53

V-Bit Oymacılık

Bu Carveco® Maker alıştırmasında sizlere dışarıdan alınan resimlerin nasıl otomatik olarak yumuşatılmış çizgilere dönüştürüleceğini ve V-Bit Oymacılık Takımyolu komutu ile nasıl işleneceğini göstereceğiz.

54.39

Banner image
Sezgisel Vektör Araçları
Çok yönlü vektör araçları kolleksiyonumuzu kullanarak, işlenebilir çizgiler, serbest el çizimleri veya geniş çeşitlilikteki geometrik şekilleri zahmetsizce oluşturun.
Banner image
Yay’a Dönüştürme ve Spline Vektör
Carveco® Maker içerisindeki Yay’a dönüştürme ve Spline araçları sizlere dışarıdan alınan çizimlerdeki kusurları düzeltme imkanı verir.
Banner image
Dışarıdan 3B Model Alma
3B modelleri ve rölyefleri kolayca içeri alıp Carveco® Maker’ın Tarama (Raster) veya Spiral stratejileri ile işleyebilirsiniz.
Banner image
Profil Dolaşma Takımı
Profil kesimi ile tasarımlarınızı hızlıca içten, dıştan veya üzerinden kesim yaparak profilleme kesimi yapabilirsiniz. Profil kesim sırasında köprü kesimi (kırpma payları) ekleyebilir, rampalı giriş hareketi ile işleme derinliğinizi kontrol edebilir ve profil geçişi mal payı bırakabilirsiniz.
Banner image
Yüzlerce CNC Makinesi için Destek
Tüm Carveco ürünleri 300’den fazla CNC makinesi için direkt destek sağlamaktadır. Aynı zamanda farklı G-Code beklentilerini karşılamak üzere değiştirilebilir bir yapıya sahiptir.
Banner image
İç İçe Geçirme Sihirbazı
İç İçe Geçirme sihirbazı ile dekoratif uygulamalarda sıklıkla ihtiyaç duyulan iki farklı malzemeden işlenen parçaların mükemmel şekilde ve malpayı ile iç içe geçirilmesi vektörleri elle ofsetleme yapmadan) ve köşe radyuslarının otomatik olarak hesaplanması mümkündür.
Banner image
Konik Oymacılık
"Prizmatik Yazı" olarak da bilinen Maker'ın Konik Oymacılık özelliği, 2B tasarımlarınızdaki harf ve şekillere konik formlu 3B görünüm eklemenize izin verir.
Banner image
Alan Temizleme Takımyolu
Alan Temizleme Takımyolu, erkek veya cep alanların oluşturulması için, büyük miktardaki malzemenin büyük takımlardan küçük takımlara doğru kalan alanların otomatik olarak bulunup işlenmesi ve rampalı girişler eklenerek boşaltılmasını sağlar.
Banner image
Dışarıdan Çizim Alma
Tasarım veya el çizimlerinizi bir çok kaynaktan içeri alabilirsiniz. Carveco® Makerbir yaygın vektör ve bitmap resim formatlarından PDF, BMP, JPEG, TIFF, GIF, AI, EPS, veya sıkıştırılmış DWG ve DXF dosyalarını içeri alarak kullanmanıza izin verir.
Banner image
Resimden Vektör
Carveco® Maker’ın Resimden Vektör aracı ile içeri alınan resimler bir kaç tıklama ile işlenebilir çizgilere dönüştürülebilir.
Banner image
V-Bit Oymacılık
Carveco® Maker ile V-oyulmuş tasarımları hızlı ve etkili bir şekilde oluşturabilirsiniz. Tezgah üzerinde işleme yapmadan işleme simülasyonu öngörünümü yapın, isterseniz takım derinliğini limitleyin veya pahalı V-bit takımınızın fazla zorlanmaması için öncesinde kaba talaş takımı kullanın.
Banner image
Kişiselleştirilebilir Takım Kütüphanesi
Maker tıpkı Carveco ve Maker Plus’da olduğu gibi aynı kişiselleştirilebilir takım kütüphanesini kullanmaktadır. Kendi özel takımınızı çizebilir, işleme tercihlerinize göre takımlarınızı gruplandırabilir, kesim hızlarını ve iş mili devirlerini kaydedebilirsiniz.
Banner image
Delik Delme Desteği
Carveco® Maker içerisindeki delik delme takımyollarını matkap sıkışmasını engelleyen gagalama özelliği ile birlikte kullanabilirsiniz.
Banner image
Yivleme (Fluting)
Yivleme (Fluting), kademeli olarak daha derin malzeme kesimleri için rampalı giriş hareketlerini hassas bir şekilde kontrol etmenize izin verir. Rampalı kanallar ve dekoratif malzeme efektleri oluşturmak için mükemmeldir.
Banner image
3B İşleme
Spiral veya Tarama 3B (Raster 3B) işleme stratejilerinden birini, ister tüm model sayfasına istenirse de seçilecek alan vektörü içerisinde kalan bölgelerde kullanarak 3B İşleme yapabilirsiniz.
Banner image
İşleme Simülasyonu
Zaman ve malzeme kaybetmeden, hazırladığınız takımyollarının simülasyonunu yaparak ortaya çıkacak sonucu önceden ve kolayca görebilirsiniz.