Carveco Maker Plus, gelişmiş 2 boyutlu modelleme ve işleme araçlarını temel seviye 3 boyutlu modelleme ve işleme fonksiyonları ile birleştirerek ürün yelpazenizi genişletmenize, üretim yeteneklerinizi arttırmanıza ve üretkenliğinizi otomatikleştirmenize yardımcı olur.

Tasarımlarınıza ekstra boyutlar ekleyin…

Carveco Maker Plus, gelişmiş 2 boyutlu modelleme ve düzenleme kapasitesini 3 boyutlu modelleme fonksiyonları ile genişletmenize izin verir.

Karmaşık hasır modellemeleri, rölyef modelleri üzerinde soldurma ile form verme, Yumuşatma ve Silme heykeltraşlık fonksiyonları ile model yumuşatması fonksiyonlarını kullanabilirsiniz.

Son güncelleme (v 1.18) ile birlikte 3 boyutlu modelleme kapasitesi çok daha genişletilmiştir. İlave edilen Rölyef Çevirme, Rölyef Döndürme, Rölyef Desenleme ve Rölyef Kesici araçları ile 3 boyutlu tasarımlarınızda çok daha hızlı ve kolayca oluşturabilirsiniz.

Şekil Editörü

Şekil Editörü, yükseklik ve çıkış açısı gibi düzenlenebilir ayarlar ile ister vektör çizimlerini isterseniz de resim renklerini kullanarak kolayca 3 boyutlu modelleri bir kaç tıklama ile oluşturmanıza izin verir.

3B Heykeltraşlık

Etkileşimli heykeltraşlık araçları, malzeme ekleme ve kaldırma seçenekleri ile organik modeller oluşturmanıza yardımcı olur. Ayrıca özelleştirilebilir güç seçenekleri ile doğrudan 3B görünümde model kusurlarını düzeltebilirsiniz.

Rölyef Kesici

Rölyef Kesici, rölyef modelleriniz üzerinde kolayca kesme, taşıma ve birleştirme işlemleri yaparak tamamen eşsiz sanatsal çalışmalar yaparken tam kontrol sahibi olmanızı sağlar.

Döndürme Aracı

Döndürme Aracı, açık vektörleri kullanarak dairesel rölyef formları oluşturmanızı sağlar. Tamamen 3B görünüm ekranında, döndürme vektör noktalarını dinamik olarak değiştirebilirsiniz!

Rölyef Soldurma

Rölyef Soldurma aracı, 3B rölyef çalışmanızı belirlenecek olan dairesel veya iki etki noktasını kullanarak soldurma yapmanıza izin verir. Direkt olarak 3B görünüm ekranında, gerçek zamanlı olarak parametreleri belirleyebilir ve uygulayabilirsiniz.

Çevirme Aracı

Çevirme Aracı, açık vektörleri kullanarak çevrilmiş rölyef formları oluşturmanızı sağlar. Tamamen 3B görünüm ekranında, çevirme vektör noktalarını dinamik olarak değiştirebilirsiniz!

Carveco Maker Plus çeşitli tasarım araçları ile birlikte gelmektedir…

Tam Vektör Kontrolü

Vektör Kırpmadan kolay Öteleme ve Köşe Radyusu verme komutlarına bir çok güçlü düzenleme aracı ile vektör çizimleriniz üzerinde tam kontrol sahibi olun.

Resimden Otomatik Vektör Oluşturma

Renkten Vektör Aracı ile içeri aldığınız resimlerden, otomatik ve işlenebilir vektörler oluşturabilirsiniz.

Vektör Problemlerini Tanıma

Vektör Doktoru, işleme veya modelleme yapmadan önce kullanacağınız vektör çizimleri üzerindeki potansiyel problemlerini bulmanıza ve düzeltmenize izin verir.

Gri Tonlamadan Rölyef Oluşturma

Carveco Maker Plus, içeri alacağınız gri tonlama resimlerden otomatik olarak 3 boyutlu rölyefler oluşturmanıza izin verir.

Rölyef Yumuşatma

Düşük kalite rölyef modelleri üzerindeki hataları düzeltmek için yumuşatma geçişleri ekleyebilirsiniz.

Dişi/Erkek Çevirim

Hazırlanan veya dışardan alınan rölyef modellerini kolayca Dişi/Erkek olarak çevirebilirsiniz.

Farklı dosya türleriyle çalışın

Carveco Maker Plus 600’den Fazla Hazır 3B Rölyef Modeli İle Birlikte Gelmektedir!

Ücretsiz olarak CNC projelerinizde istediğiniz kadar kullanabilirsiniz.

İmalat Verimliliğinizi Arttırın…

 

Carveco Maker Plus, sahip olduğu işleme stratejileri ile birlikte, basit profil kesiminden detaylı 3 boyutlu rölyef işlemesine kadar tüm tasarımlarınızı hızlı ve kolayca imal etmenize izin verir.

Güçlü ve esnek takımyolu seçenekleri ile 2.5, 3 veya 4 eksen takımyolları oluşturup CNC tezgahlarınızda işleyebilirsiniz.

Carveco Maker Plus imalat araçları hem ürün tipi hem de ürün çeşitliliği olarak üretkenliğinizi arttırarak müşterilerinize çok daha geniş bir yelpazede hizmet vermenize yardımcı olur.

Dizme (Nesting)

Carveco Maker Plus Dizme (Nesting) özelliği ile, bir veya çoklu işleme plakası üzerine, çok sayıdaki şekilleri en verimli şekilde pozisyonlayarak malzeme israfinı ve para kaybını engelleyebilirsiniz. Hatta parça içerisine parça bile dize bilirsiniz.

İlave olarak Maker Plus size dizme sonucu arda kalan malzemeyi de kaydederek sonraki projelerinizde kullanabilme imkanını verir.

Plakalar

Plakalar, tek bir Carveco projesi içerisinde birden fazla malzeme plakası ile çalışabilme imkanı verir. Takımyolu verilerini içeren, her bir plakayı imal etmek için gerekli plaka raporlarını hazırlayarak üretim süreçlerini de kolaylaştırabilirsiniz.

Plakalar genellikle Çoklu İsim Plakaları aracı ve Dizme (Nesting) aracı ile birlikte kullanılmaktadırlar.

Takımyolu Şablonları

Takımyolu Şablonları ile sıklıkta kullandığınız takımyolu parametrelerini kaydederek sonraki benzer çalışmalarınızda kolayca uygulayarak otomatik olarak takımyolu oluşturmanıza izin verir. Şablonlar istenirse vektör katmanları ile birlikte kullanılarak tüm sürecinizin otomatikleşmesine de imkan verir.

Takımyolu Panelleme/Döşeme

Artık makinenizin işleme alanı ile limitli değilsiniz! Carveco Maker Plus içerisindeki Takımyolu Panelleme aracı ile büyük ölçüdeki işleme çalışmalarınız işlenebilir çalışma boyutlarına otomatik olarak bölünür ve ayrı ayrı imal edildikten sonra bir araya getirilerek büyük modele kolayca ulaşılabilir.

CARVECO MAKER PLUS İHTİYACA YÖNELİK

İŞLEME FONKSİYONLARI İLE DONATILMIŞTIR…

TAKIMYOLLARININ TAM RAPORLANMASI

Hazırlanmış olan takımyollarınız için, hassas olarak işleme sürelerinin tespiti, toplam metraj, vb. bilgileri içeren detaylı raporlar hazırlayın.

BİRDEN FAZLA TAKIMYOLU İLE ÇALIŞIN

İşleme projelerinizi çabucak imal edebilmek için birden fazla takımyolu ve stratejisini birleştirin.

İŞLEME STRATEJİNİZİ SEÇİN

Profil (Kesip Düşürme), Alan Temizleme, Hareketli, V-Bit, Pahlı, İç İçe Geçirme, Delik Delme, Lazer ve 3B Rölyef İşleme takımyolları oluşturun.

——————          DAHİL OLAN İŞLEME STRATEJİLERİ          ——————

KESİCİ TAKIM KÜTÜPHANESİ & ÖZELLEŞTİRİLEBİLİR CNC POSTLARI ——————

Tüm Carveco versiyonları genişletilebilir ve kişiselleştirilebilir CNC Kesici Takım Kütüphanesi ile birlikte gelmektedir. Kesici Takım Kütüphanesi, tüm kesici takımlarınızın takibini ve onlara bağlı kesme parametrelerinin kaydedilmesini sağlar. İlk kurulum ile birlikte hem metrik (mm) hem de inç (inch) ölçü birimlerindeki ve farklı malzeme tipleri için kategorilenmiş olan hazırlanmış örnek takımları hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Takım Kütüphanesi, takımlandırma ihtiyaçlarınızı karşılamak üzere tamamen düzenlenebilir ayarlarla sunulmaktadır. Yanadım, Dik Adım, İş Mili Devri (Spindle), Kesme Hızı ve Dalış Hızı gibi parametreleri istediğiniz gibi düzenleye bilirisiniz. Favori takımlarınızı kaydedin ve hatta tamamen kendinize özel formlu kesici takımlarınızı kütüphane içerisine ekleyin.

KESİMLERİNİZİ TEZGAHTA İŞLEMEDEN EKRANDA SİMÜLE EDİN ——————

Carveco Maker Plus, CNC makinenizde zaman ve malzeme kaybetmeden önce takımyollaranızı simüle etmeye izin verir.

Her takımyolunu tek tek veya tümünü birlikte simüle etmeyi seçerek nihai ürününüzün nasıl görüneceğini anlayabilirsiniz.

Bundan daha fazlası olarak oluşturduğunuz simülasyon modeline bir çok çeşitteki gerçekçi malzeme dokuları uygulayabilir ve bunları etkileşimli 3B PDF dosyaları olarak kaydedebilirsiniz. Bu özellik yardımı ile müşterilerinizden işlenecek olan model için önceden onay alabilirsiniz.

BİRÇOK FARKLI MALZEME TİPİ İLE SİMÜLASYON YAPIN —————————-

KAYIN

KIRMIZI MERMER

ÇAM

AÇIK MEŞE

KESTANE

PİRİNÇ

ALTIN

CORIAN