ARTİSTİK 3B TASARIM ARAÇLARI

Carveco yazılımının 3B tasarım araçları hem yetenek hem de kolay kullanım açısından eşsizdir. Çok çeşitli ve yenilikçi araçlar, esnek başlangıç noktalarını kullanarak yüksek ayrıntı ve detaylara sahip 3B modeller oluşturmanıza yardımcı olur. Karmaşık 3B model tasarımları, sıfırdan taslak resimlerden, önceden çizilmiş vektörlerden veya dışarıdan alınan üçgenleştirme (STL) veya yüzey modellerinden montajlanarak oluşturulabilir.

3B TASARIM: ARAÇLAR & ÖZELLİKLER

3B RÖLYEF KATMANLARI

 

Etkileşimli rölyef katmanları ile tasarımınızı oluşturan ayrı ayrı parçaların bir birleri ile nasıl konumlanacağını belirleyebilirsiniz.

DIŞARIDAN DOSYA ALMA


Çeşitli formatlarda 2B ve 3B dosya tiplerini içeri alın:
BMP, JPEG, TIFF, EPS, AI, DXF, DWG, STL, OBJ, IGES, 3DM ve daha fazlası.

TAMAMLANMIŞ RÖLYEF

 

Tamamlanmış rölyef modelinizi dışarıya kaydedin veya daha sonra tekrar kullanmak için kolayca rölyef kütüphanesine kaydedin.

RÖLYEF KABARTMA

 

Rölyefinizi diğer bir 3B model üzerine kabartın veya dışarıdan alınan, çok derin 3B modeli düşük derinlikli fakat detaylıları korunmuş ve istenirse perspektif ilave edilmiş hale getirin.

ORGANİK HEYKELTRAŞLIK

 

Carveco içerisindeki Heykeltraşlık fonksiyonları ile tasarımlarınıza organik ve elle hazırlanmış gibi bir görünüm vermek mümkündür.

DESEN OLUŞTURMA

 

İster geometrik isterseniz de organik desenleri kolayca rölyef çalışmalarınıza ekleyebilirsiniz. Desen formları var olan kütüphane içerisinden seçilebileceği gibi herhangi bir resim dosyası kullanılarak da uygulanabilir.

DESEN SAÇMA

 

Carveco’nun Desen Saçma komutu ile, hazırlanan desen formları tanımlanan vektör üzerinde veya etrafında saçılarak çok daha organik ve doğal bir görünüm elde edilmektedir.

DOKUMA ARACI

 

Üst üste binen vektörleri kullanan alttan veya üstten geçme formuna sahip dokuma formlarını otomatik olarak oluşturun.

3B YÜZ PROFİLLERİ

 

Dışarıdan alınan resimleri kullanarak 3B yüz profillerini kolayca tasarımlarınıza ekleyin.

RÖLYEF SOLDURMA

 

Etkileşimli soldurma komutu ile var olan rölyef modeliniz üzerinde düzlemsel, dairesel veya iki vektör alanı arasında soldurma uygulayabilirsiniz.

RÖLYEF YUMUŞATMA

 

Rölyef katmanı üzerinde genel yumuşatma uygulayarak düşük kalitedeki veya üzerinde pürüzler bulunan formları düzeltebilirsiniz.

VEKTÖR GÖLGESİ

 

2B tasarımlarda 3B yanılsaması vermek için kabartmalarınızda gölge projeksiyonları oluşturun.

HOLOGRAM RESMİ

 

Bakılan yöne göre değişen 3B hologram tasarımları oluşturun.

AÇILI DÜZLEM

 

Etkileşimli sürükleme noktalarını kullanarak dinamik bir şekilde, gerçek zamanlı olarak açılı düzlem formları oluşturun.

RÖLYEF ORANTILAMA

 

Rölyef Z yüksekliğini, yüzey üzerindeki detayları koruyarak, tüm model için veya belirlenen vektör alanı içerisinde etkileşimli bir şekilde değiştirin.

RÖLYEF UZATMA, ÇEVİRME & DÖNDÜRME

 

Etkileşimli bir şekilde, ray ve kesit çizgilerini kullanarak, uzatma, çevirme veya döndürme formlarını, istenirse Z görünüm kesitleri de tanımlayarak elde edebilirisiniz.

ARTİSTİK CAD/CAM’E ÖZEL

GÜÇLÜ VE GELİŞMİŞ İMALAT