Carveco V1.50 – 23 Ocak 2024

Sürüm: 2024-01-19-1122-b04e8e66

GELİŞTİRMELER

Düz ve döner simülasyon görünümleri arasında geçiş yapın: Döner/Düz Geçiş düğmesi, işlenmiş parçanızın hem düz hem de döner bir parça olarak nasıl görüneceğini görmenizi sağlar. Bu, simüle edilmiş parçanızı orijinal resminizle karşılaştırmanıza olanak tanır. (Tüm varyantlar)

Döner spiral tasarımlarını simüle edin: Artık takım yolunuzu simüle ederken döner spiral tasarımları görselleştirebilirsiniz. Örneğin, spiral bir tasarım oluşturmak için model alanının sınırlarını aşan bir vektör (çizgi) çizilir ve bir Profil takım yolu hesaplanır. Önceden, simülasyon yalnızca model alanı içinde bulunan takım yolunu gösteriyordu ve bu da nihai parçanın nasıl görüneceğini görmeyi zorlaştırıyordu. (Tüm varyantlar)

DÜZELTMELER

Vektör Kütüphanesi küçük resimleri: Vektör Kütüphanesi (Vector Library) paylaşım veya yedekleme amacıyla bir ağ sürücüsünde saklıyorsanız, mevcut her tasarım için küçük resimleri göremiyordunuz. Bu durum artık düzeltildi, böylece her bir vektör tasarımını önizleyebilir ve projeniz için kolayca seçebilirsiniz. (Tüm varyantlar)

Döner kabartma görünürlüğü: Modelde yapılan değişiklikler (Boyutu Ayarla, Konumu Ayarla, Çözünürlüğü Ayarla, Kenarlık Ekle veya düz bir modeli Döner Model Oluştur olarak değiştirme) daha önce Ön ve Arka Kabartma görünürlüğünü değiştiriyordu. Modeliniz boşsa, bu durum modelinizin 3B görünümde kaybolmasına neden oluyordu. Bu artık kabartmanın görünürlüğünü etkilemiyor. (Sadece Carveco)

Döner Rölyefi Sil: Döner Rölyefi Sil‘i seçtikten sonra modelinizin görünümü artık donmaz (yalnızca Carveco).

Son İşlemciler: Artık Datron Simpl V2 (*.con) son işlemci içindeki belirli takım yollarına uygulanan yumuşatma Toleransını değiştirebilirsiniz. Bu düzeltme, hem takım yolu hesaplama hem de işleme için zaman kazandırırken, gerekli ayrıntıların elde edilmesini sağlar. (Tüm varyantlar)

Carveco V1.49 – 11 Aralık 2023

Sürüm: 2023-12-08-1342-ba7554b8

Tasarımınızın işleme takım yollarını CNC makineniz tarafından tanınan koda çevirmek için yeni son işlemciler ekledik. Bunlar şunları içerir:

YENİ

 • GRBL döner son işlemciler: Döner parçalarınızı işlemeyi daha da kolaylaştırdık. GRBL, birçok hobi amaçlı CNC makinesi tarafından kullanılan yaygın bir G kodu formatıdır. Bu nedenle, makinenizde bir GRBL denetleyicisi ve bir döner eksen varsa, örneğin bir döner modül kitine sahip bir SainSmart 3030-PROver MAX, artık döner parçalarınızı işlemek için aşağıdaki son işlemcilerden birini seçebilirsiniz: Grbl Rotary (mm) (*.gcode) ve Grbl Rotary (inç) (*.gcode) (Tüm varyantlar)
 • SainSmart Genmitsu 4040-PRO son işlemciler: Sainsmart 4040-PRO (mm) (*.tap) , Sainsmart 4040-PRO (inç) (*.tap), Sainsmart 4040-PRO Problu (mm) ve (*.tap), Sainsmart 4040-PRO Problu (inç) (*.tap) için dört yeni son işlemci ekledik. (Tüm varyantlar)

GELİŞTİRMELER

Yeni model simgeleri: Yazılımın yeni arayüz değişiklikleri sayesinde bir bakışta ne tür bir model üzerinde çalıştığınızı anında görebilirsiniz. Tüm döner modeller artık Proje panelinizde silindirik bir simge olarak gösteriliyor (Tüm varyantlar).

DÜZELTMELER

 • Millright (inç) (*.nc) son işlemci: CNC makinesinin NC kodunu Millright (inç) (*.nc) son işlemci için inç yerine milimetre olarak yanlış yorumlamasına neden olan bir sorunu düzelttik. (Tüm varyantlar)
 • Daha küçük ekranlarda çalışmayı kolaylaştırdık: Yüzen paneller artık ilk açtığınızda Windows görev çubuğunun altında kaybolmuyor. Bu, ‘Şimdi Hesapla’ gibi düğmelere erişmek için paneli hareket ettirmeniz gerekmediği anlamına gelir. (Tüm varyantlar)
 • Malzeme değişikliklerini kaydetme: Artık ‘Malzeme Kurulumu’ değişikliklerinizi yapılır yapılmaz kaydedebilirsiniz. Önceden, modelinizde tasarım veya işleme değişiklikleri yapılana kadar ‘Kaydet’ düğmesi devre dışı kalıyordu. (Tüm varyantlar)

Carveco V1.48 – 12 Kasim 2023

Sürüm: 2023-11-20-1550-d05f8f97

Carveco yazılım yelpazemizdeki döner işleme yeteneklerini genişlettik ve geliştirdik, böylece artık Maker, Maker Plus ve amiral gemisi ürünümüz Carveco ile kolayca dekoratif 3D döner modeller tasarlayabilir ve yapabilirsiniz.

MAKER & MAKER PLUS İÇİN YENİ ÖZELLİKLER

Maker ve Maker Plus’taki yeni döner eksen (divizör) fonksiyonları ile silindirik modeller üzerine ister 2 boyutlu istenirse de 3 boyutlu desenler veya motifler uygulayabilirsiniz.

3D divizör projeniz ne olursa olsun, Maker ve Maker Plus herhangi bir kabartma kütüphane dosyasını içeri almanıza ve divizörlü CNC makinenize uyacak şekilde dikey veya yatay bir eksenin etrafına sarılmış düşük seviyeli bir kabartma oluşturmanıza olanak tanır. Tasarımınızı oluştururken, döner görünümü açıp kapatabilir, böylece düz veya döner görünümden hangisi daha kolaysa o şekilde çalışabilirsiniz.

Maker Plus’taki 3B modelleme araçlarıyla, benzersiz 3B döner modellerinizi oluşturmak veya daha karmaşık ekstrüde döner parçalar yapmak için kabartma küçük resimleri değiştirme seçeneğiniz de vardır.

3B döner projelerin modellenmesine ilişkin eğitimler için lütfen şu adresi ziyaret edin: learn.carveco.com

CARVECO İÇİN YENİ ÖZELLİKLER

GELİŞTİRİLMİŞ GÖRSELLEŞTİRME

 • CNC makine kurulumunuzla çalışan yeni bir döner model oluşturmayı kolaylaştırmak için arayüzü geliştirdik ve kullandığımız terminolojiyi değiştirdik. Hangi değerlerin “sarılı” olduğunu belirtmek yerine, CNC döner makinenizin X veya Y ekseni boyunca kurulup kurulmadığını soruyoruz.
 • Artık 3D döner tasarımınızın silindirik bir malzeme bloğu üzerine yerleştirildiğinde nasıl göründüğünü görebilirsiniz. Bu, modelinizin ne kadar malzeme kullanacağını ve takım yollarının malzemeye göre nerede olduğunu görselleştirmenizi sağlar.
 • 2D ve 3D takım yolları artık silindirik malzeme bloğunuz üzerinde simüle edilebilir, böylece 3D döner modelinizin kesildikten sonra nasıl görüneceğini görselleştirmek kolaylaşır. Bu, olası döner işleme hatalarını tespit etmenizi sağlar.

DİVİZÖR CNC İŞLEME 

 • Datron makinelerinizle çalışmak üzere yeni bir döner son işlemci ekledik. Datron Simpl Rotary (mm) (*.simpl) son işlemci.

EĞİTİM VİDEOLARI

Carveco V1.47 – 12 Ekim 2023

Sürüm: 2023-10-12-0825-8f581aa9

Bu sürüm, Carveco 1.46’da (Maker, Maker Plus ve Carveco) tespit edilen ve bilgisayar uyku modundan çıktığında yazılımın çökmesine neden olan bir hatayı düzeltir.

Carveco V1.46 – 09 Ekim 2023

Sürüm: 2023-10-05-0854-b6e239e8

YENİ ÖZELLİK

E5X ve xPRO V5 kontrolörleri için yeni Maker Store son işlemcileri ekledik. Bu, örneğin özel yapım makineler gibi bu kontrolörleri içeren tüm CNC’lerle uyumluluğu artıracaktır. Bunlar aşağıdaki isimler altında bulunabilir:

  • Maker Store xPRO V5 (mm)

  • Maker Store xPRO V5 (inch)

  • Maker Store E5X (mm)

  • Maker Store E5X (inch)

Carveco V1.45 – 06 Eylül 2023

Sürüm: 2023-09-05-1518-05a122f7

MAKER İÇİN YENİ ÖZELLİKLER

3B Tasarımlarınıza Derinlik Hissi Oluşturun Veya 3B Rölyefleri Birbirlerine Geçiş Yapın

Rölyef Soldurma, aracı var olan rölyef yüksekliğini dinamik bir şekilde soldurmanızı sağlar. Bu komut ile örneğin desen uygulanmış bir rölyef katmanını soldurarak sıfır düzlemine indirebilir veya Rölyef Köütüphanesinden aldığını farklı rölyefleri birbirlerine geçiş yaptırarak birleştirebilirsiniz. Bu şekilde tasarımlarınıza derinlik hissi ekleyebilirsiniz. Etkileşim kontrol noktalarını kullanarak soldurma gücünü, yönünü, doğrusal veya dairesel solma şeklini ve uygulanacak vektör sınır alanını ayarlayabilirsiniz.

MAKER PLUS İÇİN YENİ ÖZELLİKLER

3B Rölyeflerinizi Gerçek Zamanlı Etkileşimli Olarak Deforme Edin

Bir hayvan rölyefiniz olduğunu ve buradaki uzuvları yeniden pozisyonlayarak yeni bir model haline getirebildiğinizi veya yeni projeye uyarlayabilceğinizi düşünün. Etkileşimli Değişim (Envelope Distortion) aracı sezgisel bir şekilde ve canlı etkileşim ile, ister 2B olarak istenirsede 3B olarak deforme edebilmenizi sağlar. Bu araç noktaları, vektör ve form çizgilerini kullanarak organik ve gerçek zamanlı olarak gerçekten benzersiz efektler oluşturmanızı sağlar.

TÜM VERSİYONLAR İÇİN YENİ ÖZELLİKLER

DAHA FAZLA KISAYOL SEÇENEĞİNİ KEŞFEDİN

2D ve 3D görünüm kısayollarımızı bulmayı ve kullanmayı daha da kolaylaştırdık. Her biri kendi sekmesine sahip olan bu kısayollarla, örneğin yakınlaştırma ve uzaklaştırma gibi eylemleri nasıl hızlandıracağınızı hızlıca öğrenebilirsiniz. Bunlar Yardım > Kısayollar iletişim kutusunda bulunabilir.

GELİŞTİRMELER

 • Geliştirilmiş kısayol okunabilirliği (Tüm Versiyonlar)Kısayolları takip ederken okunabilirliği artırmak için Yardım > Kısayollar iletişim kutusuna yeni fare simgeleri ekledik. Bunlar sol tıklama, sağ tıklama ve fare sürükleme gibi fare eylemlerinin yerini alır. (Tüm varyantlar)
 • Özel FoxAlien son işlemcileri (Tüm Versiyonlar)

  Kendi özel son işlemcilerini oluşturarak FoxAlien CNC makineniz için doğru son işlemciyi bulmayı daha da kolaylaştırdık. FoxAlien (inç) (*.gcode) ve FoxAlien (mm) (*.gcode) son işlemcileri Takım Yollarını Kaydet iletişim kutusunda seçilebilir.

 • Takım kütüphanesindeki Amana takımları güncellendi. (Tüm versiyonlar) Bu takımlar yeni kurulum yapan kullanıcılar için standart olarak görüntülenecektir. Var olan kurulumu güncelleyen kullanıcıların buradaki yazıdaki şekilde kütüphanelerini güncellemeleri gerekmektedir.

DÜZELTMELER

 • Delik Bankaları (Drill Banks): Carveco yazılımı artık gelişmiş Drill bank konfigürasyonlarınızı oluştururken yalnızca geçerli değerlerin girilmesini sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda herhangi bir çökmeyi önlemek için bunların nasıl düzeltileceğine dair ayrıntılar da sunuyor. (Yalnızca Maker+ ve Carveco)
 • Vektör ve Rölyef Kütüphanesi küçük resimleri: artık kitaplığınız bir ağ sürücüsünde barındırıldığında da görünür. (Tüm versiyonlar)

Carveco V1.44 – 02 Ağustos 2023

Sürüm: 2023-08-01-1403-8c763b54

YENİ ÖZELLİK

 • The Datron Neo Next Rotary (mm) (*.iso) son işlemci (post processor) eklendi. (Tüm versiyonlar)

GELİŞTİRMELER

 • Datron Neo Next Arc Cutter Comp ISO (MM) (*.ISO) son işlemcisi (post processor) için takım tablosu özelliği eklendi. (Tüm versiyonlar) Bu, yeni eklenen Datron Neo Next Rotary (mm) (*.iso) son işlemcisinin daha tutarlı olması için yapıldı.
 • Aşağıdaki menüler için Polonya çevirisi geliştirildi. (Tüm versiyonlar)
  • Takımyolu kaydetme dialoğu
  • Yazı yazma komutu
  • Takımyolu simülasyonu
  • Takım kütüphanesi
  • Vektör araçları
 • Takım kütüphanesindeki Amana takımları güncellendi. (Tüm versiyonlar) Bu takımlar yeni kurulum yapan kullanıcılar için standart olarak görüntülenecektir. Var olan kurulumu güncelleyen kullanıcıların buradaki yazıdaki şekilde kütüphanelerini güncellemeleri gerekmektedir.

DÜZELTMELER

 • “UCCNC ” ve “Onefinity BB Inch” son işlemcileriden boş satırların çıkmasına neden olan bir hata düzeltildi. Artık çıktı alınmadan önce mevcut boş satırları filtrelemek için ekstra kontroller yapılmaktadır. (Tüm versiyonlar)
 • Datron Simpl V2 (mm) (*.simpl) son işlemcisi artık dalma ve kesme için doğru ilerleme hızlarını kullanıyor. (Tüm versiyonlar)
 • Carveco yazılımını Polonya dili için kullanırken ‘Takımyolu kaydetme dialoğu’ etiketlerinin bazıları kesilmişti. Bu durum düzeltildi. (Tüm versiyonlar)
 • İlişkili bir günlük dosyası oluşturmak için yeterli izinler olmadan otomatik Araç Kutusu Eklentisi (Toolbox Addins) çalıştırıldığında Carveco’nun çökmesine neden olan bir hata düzeltildi. Carveco’nun sürekli olarak gerekli izinlere sahip olmasını sağlamak için otomatik Araç Kutusu Eklentisi (Toolbox Addins) için günlük kaydı ana uygulama günlüğüne taşındı. (Sadece Carveco)
 • Fidye yazılımına karşı koruma veya IT yapılandırmasının Carveco yazılımının gerekli Belgeler klasörüne (V1.34) erişmesini engellediği soruna yönelik çözüm, artık ek senaryoları kapsayacak şekilde genişletildi. Buna yazılımın harici sürücülere erişmesi gereken durumlar da dahildir. Böyle bir senaryo durumunda, Yardım Merkezine bağlantı içeren bir hata mesajı görüntülenecektir. (Tüm varyantlar)

DİĞER

 • Üçgen Ağ Oluşturma (Create Triangle Mesh) (Tüm versiyonlar) ve Proje Montaj bölümündeki 3B Objeyi Ağ Olarak dışarı aktarmada (Export Mesh) (Sadece Carveco) komutları içerisindeki Dörtgen Ağ (The Quadrangle Mesh) seçeneği kaldırıldı. Bu değişiklik Wavefront Obje Dosyalarını (OBJ) (Wavefront Object File) etkileyecektir. Carveco bundan sonra standard olarak üçgen ağ olarak dışarı kaydedecektir.

Carveco V1.43 – 28 Haziran 2023

Sürüm: 2023-06-28-1051-00387d12

DÜZELTMELER

 • Bazı eski son işlemciler (post processor), DVD kurulum medayası eski gibi hata mesajları vermekte idi. Bu hata şimdi kaldırıldı. (Sadece Carveco)

 • İp Oluşturma (Rope Creator), komutu kullanımında görüntülenen komut dosyası hatası düzeltilmiştir. (Sadece Carveco)

 • Özel Araç Çubuğu (Custom Toolbar) olarak yaptığınız değişiklikleri artık korunacaktır. 1.43’e güncellemesi, araç çubuğu özelleştirmenizi geri getirecek, ancak 1.42’de yapılan tüm değişiklikler kaybolacaktır. Özel araç çubuklarına sahip 1.41 ve altındaki kullanıcılar, güvenle 1.43’e güncelleyebilir. (Tüm varyantlar)

 

Carveco V1.42 – 25 Mayıs 2023

Sürüm: 2023-05-22-1520-f2bc3413

YENİ ÖZELLİK

 • ONEFINITY Son İşlemcileri: yeni nesil Onefinity Elite serisi MASSO kontrol ünitesi için son işlemci eklendi. Bu son işlemciler Onefinity Elite (mm)(*.nc) ve Onefinity Elite (inch)(*.nc)’dir.

Aynı zamanda Buildbotics kontrol ünitesi içinde yeni son işlemciler eklenmiştir. Bu son işlemciler Onefinity – BB (inch) (*.ngc) ve the Onefinity – BB (mm) (*.ngc)‘dir. (Tüm varyantlar)

 • CENECE Son İşlemcileri: CeNeCe yazılımı için son işlemci eklenmiştir. (Tüm varyantlar)

GELİŞTİRMELER

 • ANLIK SVG İÇERİ ALMA: Artık büyük, son derece ayrıntılı ve karmaşık SVG dosyalarını anında içe aktararak tasarımlarınızı oluşturmanızı daha da hızlandırabilirsiniz. (Tüm varyantlar)

 • DAHA HIZLI TAKIMYOLU HESAPLAMA: Takım yollarını hesaplarken önemli ölçüde zaman tasarrufu sağlayarak bilgisayarınızda harcanan zamanı en üst düzeye çıkarın.

  • Genel profil kesimleri için kullanılan Profil (Profile) takımyolu 4 kata kadar daha hızlı hesaplanmaktadır. (Tüm varyantlar)

  • Geniş alanlardan talaş kaldırmak için kullanılan Alan Boşaltma (Area Clearance) takımyolu %50 ye kadar hızlandırıldı. (Tüm varyantlar)

  • Kabartma pantografçılık modelleri için kullanılan Akıllı Oymacılık (Smart Engraving) takımyolu ortalama %20 hızlandırılmıştır. (Sadece Carveco için)

 • BASİTLEŞTİRİLMİŞ YAZILIM AKTİVASYONU: ​​Karşılama ekranı, Carveco yazılımınız için uygun aktivasyon yöntemini seçme konusunda daha net rehberlik sağlar. Daha fazla etkinleştirme yardımı için lütfen bu Yardım Merkezi makalesini ziyaret edin. (Tüm varyantlar)

DÜZELTMELER

 • TAKIMYOLLARI: Takımyolu Birleştirme (Merge Toolpath) yapılarak birleştirilmiş olan takımyoları, Datron Simpl V2 (mm) (.simpl) son işlemci ile kaydedildiğinde nadirde olsa takım listesi eksik bir şekilde çıktı veriyordu. Bu durum düzeltildi. (Maker Plus ve Carveco için)

Carveco V1.41 – 12 Nisan 2023

Sürüm: 2023-04-11-1618-3cb1b459

DÜZELTMELER

 • 3B Tasarım: V1.38 ile ortaya çıkan, Şekil Editörünün (Shape Editor) bazı vektörler ile çalışması sırasında ortaya çıkan hata düzeltildi. (Maker Plus ve Carveco için)

 • 2B İşleme: V1.38 sonrası Akıllı Oymacılık (Smart Engraving) takımyolu hesaplamalarında seyrek olarak ortaya çıkan küçük boşlukların veya köşelerin algılanamaması ve çok seyrek olarak da hesaplanamaması durumu düzeltildi.

 • Son İşlemci (Post Processor): Felder Hammer HNC – INCH (*.nc) ve Felder Hammer HNC – MM (*.nc) son işlemcisileri revize edildi.

Carveco V1.40 – 08 Mart 2023

Sürüm: 2023-03-03-1752-65d23d81

GELİŞTİRMELER

 • Son işlemciler (Post Processor) : Felder Hammer HNC – INCH (*.nc) ve Felder Hammer HNC – MM (*.nc) son işlemciler (post processor) eklendi.

DÜZELTMELER

 • Takım yollarını kaydetme: takımyolu kaydettikten sonra, Takım yolu klasörünü aç (Open toolpath folder after saving) seçeneği etkinleştirildiğinde, Windows Gezgini’nin Biriktirme Dizini (Spool Directory) olarak seçilmiş olan klasörü açamadığı belirlenmiştir. Bu durum düzeltilmiştir. (Tüm Varyantlar)

 • Uzaklaştırma (Zoom Out): kullanıclardan gelen geri bildiriminizin ardından, daha önce V1.33 ve önceki sürümlerde bulunan 2B ve 3B Görünümde uzaklaştırma davranışını kullanmaya geri döndük. (Tüm Varyantlar)

 • SVG’leri İçe Alma: SVG dosyaları, modelinize içe aktarılamayan resimler ve/veya metinler içerdiğinde sizi uyaran bir uyarı mesajı eklendi. Bunun nedeni, SVG dosyası içe aktarma işlemimizin yalnızca vektörleri desteklemesidir. (Tüm Varyantlar)

Carveco V1.39 – 8 Şubat 2023

Sürüm: 2023-02-06-1434-9c4a30b0

DÜZELTMELER

 • v1.34’ten beri, takım yollarını ROTARY_AXIS_DIALOG deyimini kullanan bir son işlemciyle kaydetmek bir hata mesajına neden oluyordu. Bu düzeltildi ve Döner Eksen Çapı iletişim kutusu artık doğru şekilde görüntüleniyor.
 • Vektörleri takım yollarıyla ilişkilendirebilirsiniz. Örneğin, bir Profil veya Makine Kabartması. Bu ilişkilendirmeler, takım yolu yeniden hesaplaması sırasında geri çağırmak için bir Carveco Model (.art) dosyasında saklanır. Ancak, önceki sürümlerde, Carveco bu vektör ilişkilendirmelerinin on binlercesini içeren dosyaları yeniden açamadı, bu da kilitlenme ve ardından kilitlenme ile sonuçlandı. Carveco artık bu dosyaları yeniden açabilir.
 • Offset Vectors, Bitmap to Vector, Smart Engraving, Shape Editor ve Contour Blend gibi birçok aracı etkileyen bir çökme düzeltildi.

Carveco V1.38 – 08 Şubat 2023

Sürüm: 2023-01-31-1616-8585f274

  CARVECO İÇİN YENİ ÖZELLİKLER

  8K Çözünürlükte Tasarım

  Carveco’daki model çözünürlüğünü 8000 x 8000 piksele yükselttik, bu da gravürcülerin mümkün olduğunu düşündüklerinden daha detaylı, canlı tasarımlar yaratmalarına imkan veriyor. Carveco, 5 mikrona kadar ayrıntılı ayrıntıları destekleyerek, gelişen, üst düzey lazer teknolojisi ile çalışma yeteneğini geleceğe hazır hale getirir. Bu özellik, sağduyulu güvenlik özellikleri ve madeni para ve banknot kalıpları üzerindeki karmaşık gizli görüntüler için harikadır.

  Bunu kullanmak için Artırılmış 8K Model Çözünürlük Sınırı önizleme özelliğini etkinleştirin. Yüksek çözünürlükte çalışmanın doğası gereği, herhangi bir performans sorununu önlemek için bunun yalnızca yüksek özellikli bilgisayarlarda etkinleştirilmesini öneriyoruz.

  Şekillendirme Yaparken Vektörlere Yapış

  Yeni Şekillendirme Sırasında Vektörlere Yapış önizleme özelliği, bir mıknatıs gibi davranarak, şekillendirme fırçanızı seçilen vektörlere çeker.

  Vektörleri kılavuz olarak kullanmak, pürüzsüz eğriler ve kabartmalar oluşturmak için size daha fazla kontrol sağlar.

  CARVECO MAKER PLUS İÇİN YENİ ÖZELLİKLER

  Vektör Ana Hatlarını Kullanarak 3B Şekiller Oluşturun

  Contour Blend, oymaya uygun benzersiz 3B prizmatik şekiller, kenarlıklar ve metin oluşturmanıza olanak sağlayan ve Shape Editor’a harika bir tasarım alternatifi sunan gerçek zamanlı bir 3B tasarım aracıdır.

  Bu sezgisel özellik, iç köşelerinin açısını ve şeklini koruyan bir 3B şekil oluşturmak için seçilen vektörleri kullanarak tasarımınız için merkezi bir çizgi veya kemik yapısı oluşturur. Öğretici videoyu izlemek için şu adrese gidin: Carveco Maker Plus: Contour Blend

  Rölyefleri çeşitli biçimlerde dışa aktarın

  Carveco Relief (*.rlf) – Standart dosya formatımız.

  Basit Kabartma Biçimi (*.srf) – Lazer Makineleri için uzman donanım satıcıları tarafından yaygın olarak kullanılır.

  ArtCAM 9 Relief (*.rlf) – Diğer CADCAM yazılım paketleri tarafından yaygın olarak tanınan bir açık kabartma dosya formatı. Tasarımlarınızı satmak istiyorsanız kullanışlıdır.

  Bitmap Dosyası (*.bmp) ve 16-bit TIFF Görüntüsü (*.tif) – Tasarımınızı 3B yazdırmak için gri tonlamalı bitmap görüntüleri dışa aktarın. Alternatif olarak, Maker Plus’a yeniden aktarmadan önce tasarımı fotoğraf düzenleme yazılım paketinize aktarın.

  3B Tasarımları Kolayca Yeniden Kullanın

  Proje ağacından Rölyef Clipart parçalarını seçip Rölyef Clipart Kitaplığına gönderin.
  Bunlar, gelecekte bir temanın diğer tasarımları veya varyantları için yeniden kullanılabilir.

  Kapsamlı kılavuzumuzu izlemek için lütfen şu adresi ziyaret edin: Carveco Maker Plus: Rölyef Katmanını Kullanma

  CARVECO MAKER İÇİN YENİ ÖZELLİKLER

  Vektör Resminizi Dönüştürün

  Carveco Maker artık Zarf Bozulma aracını kullanarak istediğiniz 2B şekli üretmek için deforme etmek, yeniden boyutlandırmak ve döndürmek için kontrol noktaları ekleyerek veya seçerek vektörleri (çizgileri) kolayca değiştirmenize olanak tanır.
  Bu işlevsellik, Photoshop veya Affinity gibi fotoğraf düzenleme yazılım paketlerine çok benzer ve perspektif eklemenizi veya benzersiz stilize edilmiş metin oluşturmanızı sağlar.

  Eğitim videomuzu izlemek için şu adrese gidin: Carveco Maker: Envelope Distortion

  GELİŞTİRMELER

  • Resimlerin üzerinden çizgi çıkartmayı çok daha hızlı oluşturun. Sihirli Değnek (Magic Wand), İçini Renkle Doldur (Flood Fill) ve Seçilinin İçini Renkle Doldur (Flood Fill Selective) komutları iki kat daha hızlı çalışmak için geliştirilmiştir.
  • Takımyolu Özeti (Toolpath Summary) iletişim kutusu içerisindeki Zaman Orantılama Faktörü (Time Scale Factor) standart değeri daha gerçekçi bir başlangıç noktası sağlayacak şekilde değiştirildi. Bu özelliğin değişebilmesi için sıfırdan bir Carveco kurulumu yapmış olmanız gerekmektedir. Daha öncesinde bu değeri kendi CNC makinenize göre değiştirdiyseniz herhangi bir değişiklik olmayacaktır. (Tüm Varyantlar)
  • Takımyolu kaydetme ekran için daha fazla kontrol ve görüne bilirlik seçeneği;
   • Artık Takımyolu Kaydetme (Toolpath Save) iletişim kutusunu, takımyollarınızı kaydettikten sonra bile ekranda açık kalmaya ve dosyayı kaydettiğiniz dizini anında açmaya zorlayabilirsiniz. (Tüm Varyantlar)
   • Bu iletişim kutusu açık kalırsa, oluşabilecek karmaşıklığı ortadan kaldırmak için takımyollarının kaydedildiği ile ilgili bir uyarı görüntülenecektir. (Tüm Varyantlar)

  DÜZELTMELER

  • Akıllı Oymacılık (Smart Engraving) strateji içerisindeki Ofset alan temizleme seçeneğinin seçili alanın dışarısında çalışması durumu artık düzeltildi. (Sadece Carveco)
  • Heykeltraşlık (Sadece Carveco):
   • Transfer aracı kapatılıp sonrasında tekrar açıldığında bir önceki klonlama ofseti değerini kullanmakta idi. Her sefer için sıfırlanması sağlandı.
   • Görüntüleme Ayarlarından (Display Settings), Takımı Göster (Show Tool) seçildiğinde seçilen araç sadece mouse imleci ucunda görüntülenmekte idi. Şuan aynı zamanda klonlama pozisyonunda da göstererek Araç dış sınırlarını göster (Show tool outline) davranışına uyması sağlandı.
  • Son İşlemci (Post Processor): Datron – (mm) (*.mcr) son işlemcisi için bazı zamanlarda eksik olarak basılan İlerleme (Feed) hızı değeri düzeltildi. (Tüm Varyantlar)

  Carveco V1.37 – 16 Kasım 2022

  Sürüm: 2022-11-14-1714-86c2bd0e

  GELİŞTİRMELER

  • Daha net rehberlik sağlamak amacıyla İçini Renkle Doldur (Flood Fill) ve Seçilinin İçini Renkle Doldur (Flood Fill Selective) komutları için Yardım metni yeniden ifade edildi. (Tüm Varyantlar)

  DÜZELTMELER

  • Açılış sırasında kilitlenme: yanlışlıkla Carveco yazılımını birden fazla modeli aynı anda açmaya çalışırsanız yazılımın çökmesine neden olmakta idi. Bunun önlenmesi için düzelme yapıldı. (Tüm Varyantlar)
  • 3B Görünüm: AMD, AMD Adrenalin 22.10.3 Opsiyonel veya AMD Pro 22.03 sürücülerini yakın zamanda güncellemiştir. Bu güncelleme 3B gölgelendirme yapımızı etkilediğinden sorun çözülmüştür. (Tüm Varyantlar) Bundan böyle aşağıdaki durumları görmeyeceksiniz:
   • Model sayfanızdaki ızgara desenli ve boşluklu rölyefler.
   • Katı mavi görünümlü kontrol noktaları çalışmıyor. Örneğin, Çokgen Oluşturmada (Create Polygon) ve Nokta Düzenleme (Node Editing) içerisindeki noktalarda.
  • Delik Delme Takımyolu: Bilgisayarınızda kullanılan Windows yazılımı ondalık noktalar yerine ondalık virgül kullanacak şekilde yapılandırılmış ise Carveco yazılımının Delik Delme takımyolunun hesaplanmasına izin vermemesi sorunu düzeltildi. (Tüm Varyantlar)

  Carveco V1.36 – 20 Ekim 2022

  Sürüm: 2022-10-20-0741-81eb06e0

  GELİŞTİRMELER

  • Müşterilerimize, Carveco yazılımlarını aktive ederken yardımcı olabilmek için email adresi veya aktivasyon kodlarından hangilerinin hatalı olduğunu otomatik olarak algılama ve vurgulama özelliği eklenmiştir. Örneğin, aktivasyon kodu içerisinde eksik olan bir rakamın varsa veya email adresinde @ işareti eksik olduğunda uyarı görüntülenmektedir. (Tüm Varyantlar)

  DÜZELTMELER

  • V1.35 ile birlikte yazılımın kilitlenmesine neden olan iki hata tespit edildi ve düzeltildi. Bunlar şu durumlarda ortaya çıkmaktadır;
   • Vektör Doktoru (Vector Doctor) panelindeki Belirle (Identify) butonuna basıldığında. (Tüm Varyantlar)

   • 2B İşleme Sihirbazı (2D Machining Wizard) komutuna tıklandığında. (Maker+ ve Carveco)

  Carveco V1.35 – 19 Ekim 2022

  Sürüm: 2022-10-17-0717-73866d0b

  GELİŞTİRMELER

  • STL dosyaları: Carveco ile çeşitli tiplerdeki STL dosyaları ile çalışabilirsiniz. Maker, Maker+ ve Carveco bu versiyon ile birlikte standard olmayan büyük harflerle yazılmış anahtar kelimeleri içersen ASCII STL dosyalarını açabilir. (Tüm Varyantlar)

  DÜZELTMELER

  • 3B Modelleme: Kubbe Oluştur (Create Dome) komutu artık ondalık virgüllerin yanı sıra ondalık noktalarıda kullanmaktadır. (Carveco ve Maker+ için)
  • 3B Modelleme: yeni döner eksen modeli oluştururken arka rölyef standart olarak kapalı gelmektedir. Bunun anlamı bundan sonra ilk görüntü olarak içi boş model görüntülemeyeceksiniz (sadece Carveco)
  • Arabirim: versiyon V1.34’de Son Kullanılan Modeller listesinden bir dosya silindiğinde ve dosya ismi içerisinde özel karakterler yer alıyorsa başlangıç sırasında hata mesajı ekrana geliyor ve başlangıç ekranı boş olarak geliyordu. Bu hata düzeltildi. (Tüm Varyantlar)

  Carveco V1.34 – 24 Eylül 2022

  Sürüm: 2022-09-14-1036-d9530118

  YENİ ÖZELLİK

  DAHA FAZLA SON İŞLEMCİ KONTROLÜ:

  • Yeni eklenen son işlemci geliştirmesi ile takımyollarınızın her bir için başlangıç ve bitiş alanlarını son işlemci içerisinde düzenleyebilirsiniz. Daha öncesinde elle düzenlemeniz gereken bu bölümler artık çok daha kolay bir şekilde düzenlenebilmektedir. Bu özellik ile takım değiştirme, fikstür değiştirme, tutma klipsleri veya özel soğutma kodlarının eklenmesi gibi makinenize özel durumların G-Kodu bölümleri arasına yerleştirmeniz mümkün olacaktır. Aynı zamanda işlemeler arasına makine durdurma operasyonu eklemek içinde kullanışlı olacaktır. Örneğin makinenizi tüm gece çalışır durumda bırakmamak için belirlediğiniz bir işleme sonrası durdurma ekleyebilirsiniz. (Tüm Varyantlar)

  GELİŞTİRMELER

  • Daha hızlı resimden çizgi oluşturma: Bir resim üzerinden çizgi çıkartırken, kullanılabilir çizgi oluşturmak için görüntüdeki renk sayısını düşürerek renkleri birleştirmeniz gerekebilir. Daha fazla kontrol elde etmek için, İçini Doldur (Flood Fill) ve İçini Seçmeli Doldur (Flood Fill Selective) komutlarını kullanarak seçtiğiniz alanları tercih ettiğiniz renk ile doldurabilirsiniz. Tek tek seçmek yerine farenizi bu alanlar üzerine sürükleyebileceğiniz için bu işlem hızlanmıştır. Nasıl çalıştığını öğrenmek için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz. (Tüm versiyonlar için geçerlidir)

  DÜZELTMELER

  • Açılıştaki kilitlenme: Fidye yazılım koruması veya IT konfigürasyonu nedeni ile bazı dizinlere ulaşım gerektiğinde bazen Carveco kilitlenerek açılamamaktadır. Şu anda böyle bir durum oluştuğunda hata mesajı görüntülenmektedir. (Tüm Varyantlar)
  • Yakınlaşma ve uzaklaşma: Önceden, tasarımınızın bir alanını yakınlaştırıp uzaklaştırırken, modelin konumu, ekranınızda hareket ederdi. Bunun nedeni, yakınlaştırmanın imlecin konumuyla eşleşecek şekilde ayarlanmış olması, uzaklaşmanın ise fare tekerleğinizle ekranın merkezini kullanmasıydı. Bu artık düzeltildi, böylece çalışmanızı tasarlamayı ve incelemeyi kolaylaştıracak şekilde imlecinizin konumundan yakınlaştırıp uzaklaştırabilirsiniz. (Tüm Varyantlar)
  • Dışarıdan Resim Alma: (Tüm Varyantlar)
   • Resim görüntülerinin içe aktarıldıktan sonra modeliniz için çok büyük veya küçük görünmesini önlemek için, ölçekleme sırasında varsayılanı Sığdır (Fit) olarak ayarladık.
  • Resim Görüntüleme: Önceki sürümlerde, bir Resim görüntüsünün başarıyla içe aktarılıp aktarılmadığı konusunda bazı karışıklıklar vardı. Bu karışıklıkları giderebilmek için aşağıdaki değişiklikler yapılmıştır:
   • Resim dosyasını Dosya (File) > Aç (Open) menü seçeneği veya Proje panelindeki Resim (Bitmaps) > Resmi İçeri Al (Import Image) ile içeri aldığınızda 3B görünüm ekranı otomatik olarak Resmi Göster (Display Bitmap) olarak değişmektedir. (Tüm Varyantlar)
   • Rölyef katmanından resim oluşturma 3B görünüm ekranını otomatik olarak Resmi Göster (Display Bitmap) olarak değiştirir. (Tüm Varyantlar)
  • Datron son işlemci: Datron Simpl V2 (mm) (.simpl) son işlemcisi için doğru takım detayları çıktısı sağlandı. Öncesinde G-kod içerisinde, tasarımda kullanılan son kesici takımın bilgileri çıktı olarak verilmekte idi. (Tüm Varyantlar)
  • Versiyon 1.32 ile açılış ekranındaki sürükle bırak özelliği durdurulmuş idi. Bu versiyon ile birlikte sürükle bırak tekrar düzeltildi. (Tüm Varyantlar)

  Carveco V1.33 – 27 Temmuz 2022

  Sürüm: 2022-07-21-1425-1e28beee

  YENİ ÖZELLİK

  • Tüm yazılım lisans bilgilerinize ve diğer Carveco hizmetlerine, kendi benzersiz çevrimiçi Carveco hesabınızdan erişme olanağını yavaş yavaş kullanıma sunuyoruz. Bu sürecin bir parçası olarak, yeni kullanıcılara veya yazılımlarını yalnızca yeni bir bilgisayara aktaran müşterilere yeni bir Hoş Geldiniz ekranı gösterilir. Bu ekran, bir lisans Anahtarı veya bir Carveco Hesabı kullanarak etkinleştirme seçeneklerini içerir. Hangi seçeneğin sizin için geçerli olduğundan emin değilseniz, ekranda yer alan bir yardım bağlantısını kullanabilirsiniz.
  • Kullanıcı arayüzü kapsamlı bir şekilde özelleştirilebilir, ancak bu, araç çubuklarının ve panellerin yanlışlıkla kaybolmasına neden olabilir. Bunu önlemeye veya kurtarmaya yardımcı olmak için Seçenekler paneline iki yeni seçenek ekledik:

  Varsayılan olarak, bu seçenekler hem Maker hem de Maker+’da etkindir ve Carveco’da devre dışıdır.

  DÜZELTMELER

  • 1.32 sürümünde, programı başlatırken veya pencereyi yeniden boyutlandırırken Başlangıç ​​sayfası titriyordu. Bu artık önlenmiştir.
  • Az sayıda müşteri, başlangıçtaki kalıcı bir çökmeden etkilenerek yazılımı kullanamaz hale geldi. Bu düzeltildi.
  • Yakın zamanda eklenen TOOLTABLE son işlemciyi kullanan Datron kullanıcılarını etkileyebilecek olası bir sorun tespit ettik. Buradaki satır numaralandırma doğru bir şekilde yapılmaktadır.

  Carveco V1.32 – 29 Haziran 2022

  Sürüm: 2022-06-28-1203-52496cc1

  DÜZELTMELER

  • 1.31 Sürümünde, Başlangıç ​​sayfasında Araç Kutusu paneli gibi kayan bir panel bulunduğunda Carveco çöküyordu. Bu durum düzeltildi.

  Carveco V1.31 – 15 Haziran 2022

  Sürüm: 2022-06-15-0734-ccf5843f

  MAKER PLUS İÇİN YENİ ÖZELLİK

  Kalıp Çıkış Açısı (Add Draft) özelliği Maker+ içerisinde de kullanılabilir hale getirilmiştir. Bu araç ile, 3 boyutlu tasarımlarınızın kenar bölgeleri için çıkış açıları ekleyebilir veya çıkartabilirsiniz. Bu özellikle;

  • Genel kalıp ve vakum form ambalaj uygulamaları için malzemenin kalıptan rahatça çıkması sağlanmaktadır.
  • Kabartma ve folyo baskı kalıplarındaki malzemenin delinme veya yırtılma olasılığı azaltılmaktadır.
  • 3B rölyef modellerinin konik kesici takımlar ile daha temiz kenarlara sahip bir şekilde işlenmesi sağlanabilmektedir.

  Bu araca Rölyef > Düzenle > Çıkış Açısı Ekle (Relief > Edit > Add Draft) menüsünden veya Rölyef Düzenleme (Relief Editing) araç çubuğundan ulaşabilirsiniz. Komut ikonu aşağıda gösterilmektedir.

  GELİŞTİRMELER

  Takımyolu Çoğaltma (Duplicate Toolpath) seçilen takımyollarının benzer elementler için tekrar kullanılmak üzere kolaylıkla çoğaltılmasına izin vererek zamandan kazanç sağlar. Önceden bunu gerçekleştirebilmek için Takımyolu Silme (Delete Toolpath), Takımyolu Çoğaltma (Duplicate Toolpath) ve takımyollarının Proje ağacında tekrar seçilmesi kombinasyonu ile bu gerçekleştirilebilmekte idi.

  DÜZELTMELER

  • Takımyolu Çoğaltma butonu üzerine gelindiğinde bir açıklama barındırmıyordu. Ne yaptığı ile ilgili bilgi verebilmesi için araç yardımı eklendi.
  • Versiyon 1.30 kurulumu Çin (Geleneksel) dili seçildiği zaman bozuk yazılar göstermekte idi. Bu dil için kurulum dil paketi güncellendi.
  • Üçgen Ağ Oluşturma (Create Triangle Mesh) komutu, Üçgen boyutunu limitle (Limit triangle size) seçeneği seçildiğinde tepki vermeyi durduruyordu. Bu seçenek daha verimli hale getirilmiştir.
  • Başlangıç sayfası, Carveco kiralama lisansı kullanan kullanıcılarda bazen bakım süresi doldu uyarısı görüntülemekte idi. Abonelik lisanslarında bakım anlaşması geçerli olmadığından bu mesaj abonelik lisansları için kaldırılmıştır.
  • Model dosyası kapatılırken bazen ekranda siyah bir kutu kalmakta idi. Bu görsel kusur düzeltildi.

  Carveco V1.30 – 30 Mart 2022

  Sürüm: 2022-03-30-0625-8fe503a2

  GELİŞTİRMELER

  • Takımyolu Çoğaltma (Duplicate Toolpath) butonu ve içerik menü seçeneği Proje paneline eklendi.
  • Çok sayıdaki vektör çizgileri seçildiğindeki 3B Görünüm performansı geliştirildi.
  • Maker ve Maker+ için 16-bit gritonlama TIFF resimlerinin rölyef olarak içeri alınması eklendi.
  • Maker+ için Uzatma (Extrude) 3B modelleme seçeneği eklendi.
  • UCCNC son işlemcisi eklendi.

  DÜZELTMELER

  • Rölyef Kitaplığına Gönder (Send to Relief Library) butonu ve içerik menüsünün istenilen klasöre kaydetmesi sağlandı.
  • Proje ağacında bir takımyolu seçiliyken bir model yeniden yüklendiğinde takım yollarının hesaplanmamış olması sorunu düzeltildi.
  • Rölyef İşleme (Machine Relief) takımyolu stratejisi içerisindeki Yüzey Bağlantıları seçeneği için girilen değer sonraki takımyolları içinde hatırlanması sağlandı.

  Carveco V1.29 – 23 Şubat 2022

  Sürüm: 2022-02-22-0853-367b4e0a

  GELİŞTİRMELER

  • İki yeni komut öngörünüm olarak eklendi (Sadece Carveco için):
   • Dinamik Şekil Heykeltraşlık
   • Rölyef Hamuru Fırça Şekli

  DÜZELTMELER

  • Başlangıç sırasında Dökümanlar dizinine ulaşılamadığı durumda ortaya çıkan kilitlenme önlendi. Bunun yerine bir hata mesajı gösterilmektedir.
  • Datron Simpl V2 (mm) (.simpl) son işlemcisi için takım tablosu oluşturulduğunda ortaya çıkan yinelenen takımlar gösterilmesi düzeltildi.
  • Datron Simpl V2 (mm) (.simpl) son işlemcisi için hızlı geçiş hareketleri düzeltildi.
  • Vektör Kütüphanesi (Vector Library) ve Bileşen Kütüphanesi (Component Library) için arama sonuçlarının tam olarak görüntülendiğinden emin olundu.
  • En son seçilen klasörün tüm kütüphaneler tarafından hatırlandığından emin olundu.
  • Sekmeli olmayan görünüm kullanılırken çalışma alanının bozulması engellendi.
  • Takımyolu Kopyalama (Toolpath Copy) panelindeki yön ikonlarının doğru şekilde görüntülenmesi sağlandı.

  Carveco V1.28 – 12 Ocak 2022

  Sürüm: 2022-01-11-1627-78302e47

  GELİŞTİRMELER

  • Belirtilen makine veya kontrol ünitesi için son işlemciler eklendi:
   • PUMOTIX
   • APSX
  • Çizgi Boyunca Yapıştırma (Past Along a Curve) komutu içerisine Kopyaları çizgiye hizala (Align copies to curve) seçeneği eklendi.

  DÜZELTMELER

  • XP-Pen grafik tabletler ile heykeltraşlık için hafifletilmiş arabirim.
  • Yüksek DPI monitörler için Yeni Model (New Model) dialog kutusu düzeltildi.
  • Carbide 3D son işlemci için kesme hızı değeri hassaslaştırıldı.
  • Vektör Kütüphanesi (Vector Library) ve Bileşen Kütüphanesinden (Component Library) çizim içeri alırken ortaya çıkan script hatası düzeltildi.
  • Uzun ve dar modeller için Rölyef Desenleme’de (Texture Relief) ortaya çıkan kilitlenme düzeltildi.
  • İnç ölçü birimi ile hazırlanmış PDF dosyalarından model oluşturulurken doğru model boyutlarının kullanılacağından emin olundu.
  • Çoklu Plaka Aracı (Multi-Plate Tool) aracının hiçbir parçanın sığmayacağı ölçüde plaka boyutları belirlendiğinde kilitlenmesi engellendi.
  • Geri alma hafızası değerinin büyük bir değer olarak girildiğinde geri alma işlemlerinin kesintisiz devam ettiğinden emin olundu.
  • Malzeme Ayarı (Material Setup) dialoğu içerisinde sıfırdan farklı bir minimum Z yüksekliği girildiğinde Alt Ofset (Bottom Offset) değerinin doğru hesaplandığından emin olundu.

  ESKİ SON İŞLEMCİLER (POST-PROCESSORS)

  • Belirtilen son işlemciler engellendi ve sonraki kurulumlardan kaldırılması beklenmektedir:
   • CL ascii data (*.cut)
   • FOBA Laser – Step = 0.0025 (*.mcl)
   • FOBA Laser – Step = 0.025 (*.mcl)
   • FOBA Laser (*.mcl)
   • Laser DXF (*.dxf)
   • Matsura

  PM-Post option files

  Eğer bu durumdan etkilendiyseniz lütfen Carveco Destek birimi ile temasa geçin ve tekrar etkin hale getirilmesi için gerekli adımların bilgisini alınız.

  Carveco V1.27 – 24 Kasım 2021

  Sürüm: 2021-11-23-1605-823fefff

  GELİŞTİRMELER

  • Belirtilen makine veya kontrol ünitesi için son işlemciler eklendi:
   • Datron Simpl V2
   • CNC3D Nighthawk
   • FluidNC
   • SainSmart 4030 PROver with Probe
  • Gizli Görüntü (Latent) komutundaki dört ve altı yüz seçeneklerinin daha hızlı çalışması sağlandı.
  • Yeni Model (New Model) açma menü ekranındaki merkez tanımla bölümü daha belirgin bir şekilde seçim için geliştirildi.
  • Kaydedilen takımyolu ismindeki parantez için beliren hata mesajı sadeleştirildi.

  DÜZELTMELER

  • Son Çalışılan Modeller (Recent Models) listesinden silinen resim dosyaları için karşınıza çıkan hata mesajı basitleştirildi.
  • WorkBee son işlemcisi (post) için çeşitli düzeltmeler yapıldı.
  • Takımyolları kaydedilirken yayların gereksiz yere çokgenleştirilmesi önlendi.
  • Kore dili seçildiğinde bir kaç dosya iletişim filtresi düzeltildi.
  • 2B Alan Temizleme (2D Area Clearance) takımyolu hesaplama prosesi sırasındaki kilitlenme önlendi.

  Carveco V1.25-V1.26 – 21 Ekim 2021

  Sürüm: 2021-10-20-1353-53492f22

  GELİŞTİRMELER (1.25 Sürümü)

  • Gizli Görüntü (Latent) oluşturma için çoklu vektör seçimine izin verildi.
  • İki yüz seçeneği ile Gizli Görüntü (Latent) oluşturma süreci hızlandırıldı.
  • Tüm kısayolların listelendiği yeni bir bölüm Yardım > Kısayollar menüsü içerisine eklendi.
  • Araçlar arasında geçiş yapmak için tek tuşlu kısayolların daha tutarlı bir şekilde çalışması sağlandı; Kısayollar araç kutusu içerisindeki Genel sekmesine bakınız.
  • Donanım tanımlama komutu Hakkında bölümünden çıkartılarak Yardım > Tanımlama menüsü içerisine eklendi.
  • Silme heykeltraşlık aracı içerisindeki Mod bölümü için standard olarak Zemine Kadar ayarlandı.
  • Nokta Düzenleme ve Vektörleri Spline‘a Çevirme komutları için desteklenmeyen bir tür nokta seçildiğini anlamanızı sağlamak bir uyarı mesajı görüntülenmesi sağlandı.
  • Özellik Öngörünüm bölümümden 1.17 sürümü ile eklenmiş olan Takımyolları Renkli Simülasyonu artık ana versiyona eklendiği için kaldırıldı.
  • Başlangıç ekranında listelenen, Son Kullanılan Dosyalardan istenmeyen dosyaların kaldırılabilmesi eklendi.

  DÜZELTMELER (1.26 Sürümü)

  • Takımyolu kaydetme sırasındaki, kaydedilen takımyolu ismindeki sembol ve aksan işaretlerinden kaynaklanan kilitlenme düzeltildi.

  DÜZELTMELER (1.25 Sürümü)

  • Model sınırlarının dışındaki bir alan seçiminin başlangıç çalışma düzleminin boyutunu değiştirmesine neden olması önlendi.
  • Bir teşhis raporu kaydetmek için öncelikle model açma zorunluğu kaldırıldı.
  • Kaydırma çubuğunun kullanılmasını önlemek için Sürükleme Mesafesi iletişim kutusunun boyutları arttıldı.
  • CNC3D Commander son işlemcisi için çeşitli düzeltmeler yapıldı.
  • Ctrl+Enter kısayolu ile rölyef hamuru kopyası yapıştırma sağlandı.
  • Aktif vektör katmanındaki vektörleri kopyalamak için kullanılan Ctrl+Shift+sürükleme kısayolu, diğer kısayollar ile çakıştığı için kaldırıldı.

  Carveco V1.24 – 4 Ağustos 2021

  Sürüm: 2021-08-03-0950-3ff32da8

  GELİŞTİRMELER

  • Belirtilen makine veya kontrol ünitesi için son işlemciler eklendi:
   • CNC3D Commander
   • Onefinity (no toolchange)
  • Carveco çalıştırma kısayoluna /run=”Eklenti İsmi” eklenerek açılış sırasında eklentilerin otomatik olarak görüntülenmesi sağlandı. * Sadece Carveco ürünü için

  DÜZELTMELER

  • Takımyolu Panelleme aracındaki Özet Raporu içerisinde eksik olan ölçü birimi eklendi.
  • Takımyolu Panelleme aracındaki Özet Raporu içerisine yerleştirilen model görüntüsünün Firefox tarayıcısı için doğru şekilde görüntülenmesi sağlandı.
  • Dışarı aktarılan SVG çizimlerinde eksik olan ad alanı eklendi; bu eksiklik bazı uygulamaların SVG dosyalarını tanımasını engelliyordu.
  • Proje panelindeki seçili takımyolu için görüntülenen Kullanıcı Parametreleri ana takımyolundan kaldırılarak sadece seçili takım için görüntülenmesi sağlandı.

  Carveco V1.23 – 29 Haziran 2021

  Sürüm: 2021-06-28-1545-4cf517c1

  GELİŞTİRMELER

  • Vektör Budama (Trim Vector) aracı artık istenmeyen vektör aralıklarının budanması için farenin sol tuşuna basılı tutarak ve makası sürekli olarak hareket ettirerek budama yapmaya imkan vermektedir.

  DÜZELTMELER

  • Yazılımın aynı bilgisayarda yeniden etkinleştirilmesinin istenmesi olasılığını azaltılması için lisanslama güncellenmiştir.
  • Grbl (mm) (*.gcode) ve Grbl (inch) (*.gcode) son işlemcileri daha hassas g-kodu üretmesi için güncellendi.
  • Yazıcı Yazdırma Ayarları iletişim kutusu içerisinde bozuk karakterler yerine okunabilir karakterler görüntülenmesi sağlandı.
  • 3D Görüntüleyici (3D Viewer) önizleme özelliği açıldığında Görünümü Dışa Aktar (Export View) menüsünün doğru bir şekilde gösterildiğinden emin olundu.

  Carveco V1.22 – 02 Haziran 2021

  Sürüm: 2021-05-28-1121-a821dde3

  GELİŞTİRMELER

  • Görünüm > Görünümü Dışarı Ver (View > Export View) seçeneği ile dışarı aktarım yaparken istenilen boyutlar tanımlanabilmektedir.
  • Belirtilen makine veya kontrol ünitesi için son işlemciler eklendi:
   • Carbide 3D Nomad 833 ATC
   • OpenBuilds
  • Yazılım aktivasyon dialog kutusu yeni bir hoşgeldiniz tasarımı ile güncellendi.
  • Bakım planınız sona erdiğinde de yazılım güncellemeleri bildiriminin Açılış sayfasında görüntülenmesi sağlandı. *Sadece kalıcı lisans sahipleri için
  • Yazılım güncellemeleri bildiriminin iptal edilmesi için Ayarlar (Options) menüsüne iptal etme seçeneği eklenmiştir.
  • Takım Kütüphanesi (Tool Database) içerisindeki Kesme Hızı (Feed Rate) birimi standard olarak mm/min olarak düzenlendi.
  • Azalan profilli Özel Form Takımları oluştururken görüntülenen hata mesajları geliştirildi.
  • Taşıma (Transform) ve Heykeltraşlık (Sculpting) araçları sekme görünümleri geliştirildi.
  • Taşıma (Transform) paneli içerisindeki Birleştirme Modu (Combine Mode) daha anlaşılır olması için Yapıştırma Modu (Paste Mode) açılır menü ile değiştirildi.
  • Takımyolu Panelleme (Panel Toolpath) aracı özet raporu yeniden ele alındı ve tüm modern internet tarayıcıları ile uyumlu hale getirildi.

  DÜZELTMELER

  • Görünümü Dışa Aktar (Export View) dialoğu içerisindeki Tolerans (Tolerance) seçeneğinin model ölçü birimini göstermesi sağlandı.
  • Carbide 3D Nomad 833 metrik son işlemci için G21 düzeltildi.
  • SainSmart son işlemci için G20/G21 kodları eklendi.
  • Takımyolu özetini dahil et (Include toolpath summary) onay kutusunun takımyolu panelleme raporundaki Takımyolu datası (Toolpath data) bölümünde doğru şekilde geçiş yapması sağlandı.

  Carveco V1.21 – 02 Mart 2021

  Sürüm: 2021-02-26-0934-eef60509

  GELİŞTİRMELER

  • SainSmart 4030 PROver son işlemcisi eklendi.

  DÜZELTMELER

  • SainSmart ve 3018 son işlemcilerinden T1M6 komutu kaldırıldı. Bu kontrol ünitesi desteklenmeyen komut hatasına neden olmakta idi.

  Carveco V1.20 – 16 Aralık 2020

  Sürüm: 2020-12-14-1614-cd5dbac1

  GELİŞTİRMELER

  • Yardım > Carveco Hakkında (Help > About Carveco) menüsü içerisinde Grafik Kartı özet bilgisi görüntülenmesi sağlanmıştır.
  • Açılış ekranında tavsiye edilen Grafik Kartı özelliklerine sahip olunmaması durumunda bir uyarı mesajı görüntülenmesi eklenmiştir.

  DÜZELTMELER

  • Tavsiye edilen Grafik Kartı özelliklerine sahip olunmaması durumunda 3B Görünüm (3D View) bölümünün kapatılması sağlandı.
  • Nokta Düzenleme (Node Editing) modu içerisinde Görsel Orta Noktalar (Virtual Mid-points) kutusu seçildiğinde ortaya çıkan kilitlenme düzeltildi.

  Carveco V1.19 – 09 Aralık 2020

  Sürüm: 2020-12-08-1108-618acac0

  GELİŞTİRMELER

  • Yeni yazılım kurulumları için Takım Kütüphanesi içerisine SainSmart, Amana ve S1R CNC kesici takımları eklendi.

  DÜZELTMELER

  • Daha yüksek boyutlu STL dosyalarının içeri aktarılmasını sağlayan düzeltme yapıldı.
  • Asistan (Assistant) paneli içerisine Vektör İçerisini Sıfırla (Zero Inside Vector) ve Vektör Dışını Sıfırla (Zero Outside Vector) komutları eklendi.
  • Program başlangıcındaki aralıklı kilitlenme düzeltildi.
  • Proje panelinde simülasyon malzeme kaplamasını değiştirirken ki ışık ayarlarının doğru şekilde uygulanması sağlandı.
  • Vektör Doktoru (Vector Doctor) içerisinde Gerekli olduğunda vektör gruplarını boz (Ungroup vectors when necessary) seçeneği seçili durumda iken seçili yazı vektörleri içerisindeki açık vektörleri seçerken ortaya çıkan kilitlenme düzeltildi.
  • Takımı Seç alanı dışındaki alanlarda Grupla komutu aktif edildi.

  Carveco V1.18 – 20 Ekim 2020

  Sürüm: 2020-09-28-1034-ea87433f

  MAKER PLUS İÇİN YENİ ÖZELLİKLER

  Son güncelleme ile, Carveco Maker Plus içerisine bir dizi yeni modelleme aracı eklenmiştir. 3B modelleme araçlarına, Rölyef Desenleme (Texture Relief), Rölyef Kurabiye Kesici (Relief Cookie Cutter), Çevirme (Spin) ve Döndürme (Turn) komutlarının eklenmesinin yanı sıra; etkileşimli 3B heykeltraşlık komutu içerisine ilave olarak Malzeme Ekleme (Deposit) ve Oyma (Carve) seçenekleri eklenmiştir.

  GELİŞTİRMELER

  • Belirtilen makine veya kontrol ünitesi için son işlemciler eklendi:
   • CNC3D Commander
   • Onefinity (no toolchange)
  • Maker ve Maker Plus içerisine dışarıdan 3 boyutlu model alırken veya rölyef kütüphaneden çağırırken Araç Ayarları: Biçimlendir (Tool Settings: Transform) paneli içerisine Düzlem Ekle (Add Flush) seçeneği eklenmiştir.
  • Maker ve Maker Plus için 3B Görünüm araç çubuğu içerisine Kütüphane Görünürlüğünü Aç/Kapa (Toggle Clipart Visibility) komutu eklenmiştir.

  DÜZELTMELER

  • DXF dosyası içeri alınırken İçe Aktarılan Dosya (Important File) iletişim kutusunun içerisine Modele Göre Merkezle (Centre in model) seçeneği yeniden etkinleştirildi.
  • Tip 3 yazı karakterleri içeren bir PDF dosyasını açarken doğru metin boyutunun korunması sağlandı.
  • UGS GRBL son işlemcisindeki (post-processor) “kod 33” hatasını düzeltmek için ondalık basamakların sayısı arttırıldı.
  • Son seçilen heykeltraşlık aracı için doğru simgenin Rölyef Düzenleme (Relief Editing) araç çubuğunda görüntülenmesi düzeltildi.

  Carveco V1.17 – 28 Temmuz 2020

  Sürüm: 2020-07-27-0736-50338108

  SVG İÇERİ ALMA

  • SVG vektör dosyalarının Vektör > Dışarıdan Al (Vector > Import) menü seçeneği ile ve Vektör Kütüphanesi (Vector Library) içerisinden tüm Carveco ürünleri için içeri alınması eklenmiştir.
  • SVG dışarıya vektör kaydederken veya vektörleri Vektör Kütüphanesine sürüklerken standard dosya formatı olarak ayarlanmıştır.

  TAKIMYOLU RENKLİ SİMÜLASYONU

  Sadece Carveco Maker+ ve Carveco’da kullanılabilir. Bu özellike daha önce Ön Görünüm Özelliği olarak erişilebiliyordu.

  Takımyolları otomatik atanmış renkler ile simüle edilebilir. Renklendirilmiş bir simülasyon işiniz üzerinde belirli alan içerisinde çalışan takımyolunuzun daha belirgin olarak algılanmasını sağlar ve işleme stratejinizden kaynaklı sorunları daha kolay fark etmenize izin verir.

  Renkli Simülasyon şu şekilde aktif edilebilir:

  • Proje panelindeki Takımyolunu Renkli Simüle Et (Simulate Toolpath with Colour) ve Tüm Takımyollarını Renkli Simüle Et (Simulate All Toolpaths with Colour) içerik menü seçeneklerini kullanarak.
  • Proje ağacındaki renkli simülasyon görünümüne geçiş yaparak.
  • Simülasyon Kontrol (Simulation Control) araç çubuğundaki renkli simülasyon görünümüne geçiş yaparak.

  Otomatik olarak atanmış olan bir takımyolu simülasyon rengi Proje ağacında takımyolu isminin yanında yer alan renk kutusu kullanılarak elle değiştirilebilir.

  GELİŞTİRMELER

  • Carveco Maker içerisine Vektör Kütüphanesi eklendi.
  • Vektör Kütüphanesi içerisine eklenen indirme butonu ile vektörel çizimler başlangıç paketi indirilebilir.
  • Carveco Maker için IGES dosyaları içeri alma desteği Rölyef > İçeri Alma > 3B Modeli İçeri Al menü seçeneği ile mümkün hale gelmiştir.
  • Carveco Maker ve Maker + için STEP, 3DA, 3DP, DDX ve DDZ dosyalarını içeri alma desteği Rölyef > İçeri Alma > 3B Modeli İçeri Al menü seçeneği ile mümkün hale gelmiştir.
  • Dışarıdan vektörel çizim alınırken Biçimlendirme aracı aktif edilmiştir.
  • Dışarıdan alınan vektörel çizimlerin çok büyük ölçülerde veya çok küçük ölçülerde olması veya model çalışma alanın dışında konumlanmış olması gibi durumlarda yardımcı olması için model alanına göre otomatik ölçülendirme ve merkezleme özelliği eklenmiştir. Bu davranışı aktif etmek veya pasif etmek için ana menü içerisindeki Düzenle / Ayarlar / Dışarıdan Dosya Alma altında yer alan “İçe aktardıktan sonra vektör resmini otomatik olarak yeniden boyutlandırma” seçeneğini kullanabilirsiniz.
  • Proje ağacına vektör dosyaları sürükleyerek bırakmadaki hatalar ile başa çıkma geliştirildi.
  • 3B Görünümde görüntü çevirme yapılırken 3B takımyolları şuan tamamen gölgelendirilmektedir.
  • Listelenen kontrol ünitesi ve makineler için eklenen son işlemciler (post-processor):
   • Easel
   • -Grbl with Universal Gcode Sender
   • -X-Carve (inches)
   • -Holz-Her Cosmec Fox 48 ATC (inches)
  • Gösterilecek Objeler dialoğu kaldırıldı; bunun yerine Görünüm > 3B Obje Görünümü ana menü seçeneği, 3B Görünüm araç çubuğu veya Proje ağacı kullanılabilir.

  DÜZELTMELER

  • DXF dosyası içeri alınırken İçe Aktarılan Dosya (Important File) iletişim kutusunun içerisine Modele Göre Merkezle (Centre in model) seçeneği yeniden etkinleştirildi.
  • Tip 3 yazı karakterleri içeren bir PDF dosyasını açarken doğru metin boyutunun korunması sağlandı.
  • UGS GRBL son işlemcisindeki (post-processor) “kod 33” hatasını düzeltmek için ondalık basamakların sayısı arttırıldı.
  • Son seçilen heykeltraşlık aracı için doğru simgenin Rölyef Düzenleme (Relief Editing) araç çubuğunda görüntülenmesi düzeltildi.

  Carveco V1.16 – 17 Haziran 2020

  Sürüm: 2020-06-16-1750-95e752aa

  BAŞLANGIÇ SAYFASI GÜNCELLEME BİLDİRİMİ

  Bu versiyondan itibaren tüm Carveco versiyonları başlangıç ekranında güncelleme bildirimi yapabilmektedir. (Aşağıdaki resim)

  Bu şekilde Carveco yazılımınız, güncelleme sunucuları üzerinden düzenli olarak yeni versiyon kontrolü yapabilecek ve yeni versiyonun ne zaman indirilebileceğini sizlere bildirebilecektir.

  Uyarı ekranında yer alan Sürüm Notları sayfası linki ile yeni eklenen özellikler ve yapılan geliştirmelerin listesine ulaşabilirsiniz.

  Software update notification

  GELİŞTİRMELER

  • Listelenen kontrol ünitesi ve makineler için eklenen son işlemciler (post-processor):
   • BIEMMEPI
   • CNC 3018
   • Grbl
   • Masso
   • Ooznest WorkBee
  • Northwood_Fanuc (*.txt) son işlemci (post-processor) dosyası GE Fanuc Series 210i-MB desteklemesi için güncellendi.

  DÜZELTMELER

  • Asistan sayfasındaki Fırça Çapı (Brush Diameter) sürgüsünün pozisyonu düzeltildi.

  Carveco V1.15 – 13 Mayıs 2020

  Sürüm: 2020-05-12-1605-9a04f91a

  GELİŞTİRMELER

  PDF’i Katmanlarla Açma

  • Öngörünüm Özelliklerinden çıkartılarak kalıcı komut olmuştur. Carveco ve Carveco Maker Plus ürünlerinde kullanılabilir.

  Takımyolu Renkli Simülasyonu (Öngörünümde)

  • Simülasyon araç çubuğuna Renkli Simülasyon Görünürlüğü Geçişi (Toggle Colour Simulation Visibility) komutu eklendi.
  • Otomatik simülasyon renk ataması geliştirildi.
  • Proje ağacında Renk ile Simüle Et (Simulate with Colour) seçildiğinde sadece seçili takımyolunun açılması sağlandı.

  Genel Geliştirmeler

  • Millright (mm) (*.nc) ve Millright (inch) (*.nc) tezgah son işlemcileri eklendi.
  • Carveco Maker ve Carveco Maker Plus içerisindeki Vektör Öteleme komutuna yeni seçenekler ilave edildi:
   • Yön seçeneği şu an Her İki Yönde olarak belirlenebilir.
   • Köşe seçeneği eklendi.
  • Yazı Vektörü Oluştur komutunda Dikey Yazı yazma seçildiğinde yeni eklenen Soldan Sağa Metin seçeneği ile birden fazla satırların sola doğru mu yoksa sağa doğru mu yerleştirileceğini seçebilirsiniz.
  • Son eklenen Öngörünüm Özellikleri geçici olarak Öngörünüm Özellikleri sayfasından kapatılabilir. [Carveco içerisinde erişilebilir]

  DÜZELTMELER

  • FOBA Laser araç kutusu eklentisi için script hatası düzeltildi. [Carveco içerisinde erişilebilir].
  • 3B Geçiş komutu içerisinde küçük vektör sınırları kullanılırken oluşan kilitleme düzeltildi.
  • Renk Ekle diyaloğu ile siyah renk seçilebilirliğine izin veridi.
  • Özel Renkler paletine Renk Seçici ile eklenen renkler artık korunuyor.
  • Ana program Seçenekler komutundaki Yazı Standartları ayarı artık Yazı Vektörü Oluştur komutu tarafından tanınıyor.
  • Simülasyon Rengini Değiştir komutunun tepkisiz olması düzeltildi.
  • Carveco sürümleri arasında geçiş yapıldığında bazı zamanlar ortaya çıkan hatalı komut ikonları gösterme durumu düzeltildi.
  • Vektör Gölgesi ile oluşturulmuş vektörlerin dışarı kaydedilirken düzgün bir şekilde sıralamasının yapılması sağlandı.

  Carveco V1.14 – 06 Nisan 2020

  Sürüm: 2020-03-27-0957-caee0723

  GELİŞTİRMELER

  Gelişmiş Takımyolu Renkli Simülasyonu ( şimdi ön görünümde )

  • Takımyollarınızı otomatik atanmış renkler ile simüle edin. İşleme stratejinizin daha kolay analiz edilebilmesi için hangi takımın hangi alanı işlediğini görmenizi sağlayacak renkli simülasyondur.

  PDF Dosyaları Katmanları İle Açma ( şimdi ön görünümde )

  • PDF dosya ile yeni bir model dosyası açarken, kırpma kutusu model ölçüleri olarak atanabilir ve dosya içerisindeki her bir resim ve vektörler otomatik olarak kendi katmanları oluşturularak atanacaktır.

  DÜZELTMELER

  • 3B HTML dışarı aktarmalarda model veya proje adının doğru şekilde aktarıldığından emin olundu.
  • Görünümü Dışa Aktar diyaloğu menü dizilimi düzenlendi.
  • Takımyolu Taşıma panelindeki eksik olan menü ismi düzeltildi.

  Carveco V1.13 – 10 Mart 2020

  Sürüm: 2020-03-05-1540-6f383cdf

  GELİŞTİRMELER

  • Dosya > Resimden Yeni Model (File > New Model from Image) seçeneği Maker ve Maker+’a eklendi.
  • Maker ve Maker+ için resimden model dosyası oluşturulurken Min Z ve Maks Z ayarları Dosya Açma (Open) diyaloğuna eklendi.
  • Maker ve Maker+ için Proje bölümündeki resim katmanından, rölyef oluşturma eklendi.
  • Özellik Önizleme (Preview Features) sayfasındaki Geçmiş (History) aracı standard Carveco özelliği olarak konumlandırıldı.
  • Carveco için Özellik Önizleme (Preview Features) sayfasına HTML 3B Görüntüleyici (HTML 3D Viewer) aracı eklendi.
  • Görünüm > 3B Görünüm Resmini Kaydet… (View > Save 3D View Image…) menü seçeneği Görünüm > Görünümü Dışa Aktar… (View > Export View…) olarak yeniden adlandırıldı.
  • Görünümü Dışa Aktar (Export View) diyaloğuna Kaydettikten Sonra Dosyayı Aç (Open file after saving) seçeneği eklendi.
  • CJK dillerindeki yazı düzenlemeleri için Giriş Metodu Düzenleyicisinin (Input Method Editor) gösterildiğinden emin olundu.
  • Tek takımyolu içeren bir Takımyolu Şablonu alınırken, takımyolu ayarları panelinin görüntülendiğinden emin olundu.
  • Görünümü Dışa Aktar (Export View) diyaloğu için modern dosya format seçenekleri.
  • Ana menüdeki Takımyolu > Simülasyon > Takımyolunu Simüle Et (Toolpath > Simulation > Simulate Toolpath) ve Simülasyon (Simulation ) araç çubuğunun Takımyolunu Simüle Et (Simulate Toolpath) komutları Proje panelindeki Takımyolunu Simüle Et (Simulate Toolpath) komutu ile birleştirildi.
  • Simülasyon Rengi (Simulation Colour), Proje panelindeki Parametreler (Parameters ) alanı ile birleştirildi.

  DÜZELTMELER

  • Yazı yazma komutu içerisindeki seçeneklerden çizgi boyunca yazı sarma veya çizgi boyunca germe seçenekleri için vektör konumlamaları kalitesi geliştirildi.

  Carveco V1.12 – 18 Şubat 2020

  Sürüm: 2020-02-18-1133-4ff99a49

  GELİŞTİRMELER

  • Yeni: Şekil Editörü (Shape Editor) komutu Carveco Maker Plus içerisine eklendi.
  • Yeni: Üçgen Ağ Oluşturma (Create Triangle Mesh) komutu hem Carveco Maker hem de Carveco Maker Plus içerisine eklendi.
  • Rölyef > Oluştur > Üçgen Ağ Oluşturma (Relief > Create Triangle Mesh) menü seçeneği Carvecco Maker Plus içerisine eklendi.
  • Rölyef > Oluştur > Şekil Editörü (Relief > Create > Shape Editor) menü seçeneği Carvecco Maker Plus içerisine eklendi.
  • Carveco Maker Plus içerisine Şekil Editörü (Shape Editor) ve Dokuma (Weave ) komutlarını içeren Rölyef Oluşturma (Relief Creation) araç çubuğu eklendi.
  • Carveco Maker Plus için Rölyef Modelleme (Relief Modelling) ayarlar seçeneği Özellikler (Options ) paneli içerisine eklendi.
  • Carveco Maker ve Carveco Maker Plus için istenilen sayıda takımyolu köprüsü ekleme sınırı kaldırıldı.
  • Yazılım lisanslaması için Windows proxy sunucuları kontrolü eklendi.

  YENİ POSTLAR

  • AXYZ_A2MC_avs_MM (*.nc) post listesine eklendi.
  • Carbide 3D Nomad 883 (mm) (*.nc) post listesine eklendi.
  • Carbide 3D ShapeOKO (inch) (*.nc) post listesine eklendi.
  • Carbide 3D ShapeOKO (mm) (*.nc) post listesine eklendi.

  DÜZELTMELER

  • Carveco Maker ve Carveco Maker Plus için amaçlandığı gibi takımyolu köprüleri eklenebilir.
  • Carveco Maker ve Carveco Maker Plus için takımyolu köprüleri oluşturulurken ortaya çıkan “Improper Argument” hatası düzeltildi.

  Carveco V1.11 – 14 Ocak 2020

  Sürüm: 2020-01-13-1252-b844ee86

  GELİŞTİRMELER

  • Çevirimli Görünüm (Twiddle View) ve Seçili Alan Yakınlaşma (Marquee Zoom) komutları Carveco Maker ve Carveco Maker Plus için Görünüm Menüsüne eklenmiştir.

  DÜZELTMELER

  • Takımyolu kaydetme diyaloğundaki varsayılan son işlemci seçimi yeni eklenen son işlemcilerden sonrada aynı şekilde korunması sağlandı.
  • Notları Gözter/Gizle araç çubuğu ikonunun %175 büyütmedeki problemi düzeltildi.
  • Metin aracı panelindeki Yazı Tipi açılır kutusundaki ön izleme genişliği sınırlandırıldı.
  • Çeşitli geri alma işlemlerinin açıklamaları iyileştirildi.
  • Kesit Alma aracı için geri alma iyileştirildi.
  • Dışarıdan 3B Model Alma dialoğu için geri alma iyileştirildi.
  • Birkaç resim renk paleti operasyonu için geri alma iyileştirildi.
  • Plakalar, Resim Katmanları, Vektör Katmanları ve Rölyef Katmanları isim değişiklikleri için geri alma iyileştirildi.
  • Katman silme geri alındıktan sonra 2B görünüm şimdi doğru resim katmanını göstermektedir.
  • Model çevirme operasyonundaki geri alma şimdi model sıfırını korumaktadır.
  • Dairesel veya Sarma projeksiyon ile 3B Kütüphane Yapıştırması şimdi Dış Vektör seçeneğini bulunduruyor ve geri alma yapıldığında dış vektör silinebiliyor.
  • Mevcut olmayan bir modeli Son Modeller sayfasında açmak istediğinizde artık resim olarak aç uyarısı gelmemektedir. artık onu bir görüntü olarak aç uyarısı vermemektedir.

  Carveco V1.10 – 28 Kasım 2019

  Sürüm: 2019-11-28-1043-7a05a1e0

  ÖZELLİK ÖNİZLEMELERİ

  Başlangıç ekranı içerisine yeni eklenen Özellik Önizlemeleri alanı ile Carveco içerisine eklenecek yeni özelliklerin önizlemesini yapabilir, bu özellikleri deneyebilir ve özellikler hakkında geri bildirimlerde bulunabilirsiniz.

  Önizleme özelliklerinin her türlü kullanımının güvenli bir ortamda gerçekleştirilmesi gerektiğini lütfen unutmayın.

  GELİŞTİRMELER

  • Yeni eklenen Geçmiş özelliği ile sırasıya ile yapılan tüm operasyonlar (takımyolu hesaplama hariç) tek bir listede görüntülenebilmekte ve istenilen adıma geri alınabilmektedir. Böylelikle tasarımlarınızı önceki kaydedilen aşamalara kadar hızlıca geri almanız mümkün olacaktır.

  YENİ POSTLAR

  • Flashcut Toolchange (inch) (*.fgc)
  • Tormach (*.ncc)

  DÜZELTMELER

  • Takım Ayarları bölümündeki kaydırıcılar artık Şekil Editörü (Shape Editor), 3B Geçiş (3D Blend), Rölyef Yumuşatma (Smooth Relief) ve Rölyef Soldurma (Fade Relief) araçlarında aşırı geri alma kontrol noktası oluşturmamaktadır.
  • Takım Kütüphanesi (Tool Database) penceresinde farklı bir kütüphane Araştır (Browse…) ile seçildiğinde bu kütüphane sonraki açılışta seçili olarak Takım Kütüphanesinde (Tool Database) görüntülenmesi sağlandı.
  • Lisans detaylarında unikod yazı karakterleri barındırdığında her açılış sırasında görüntülenen lisans aktivasyon dialoğu düzeltildi.
  • Yinele (Redo) operasyonu Tüm Renk Bağlantılarını Sıfırla (Reset All Links) veya Tüm Renkleri Bağla (Link All Colours) komutları sonrası da kullanılabilir hale getirilmiştir.
  • Rölyef Kütüphanesine Yolla (Send to Relief Clipart Library) komutundaki bellek sızıntıları kaldırıldı.

  Carveco V1.09 – 22 Ekim 2019

  Sürüm: 2019-10-17-1305-62c25d7e

  GELİŞTİRMELER

  CARVECO LİSANS DEVRE DIŞI BIRAKMA / LİSANS TAŞIMA

  Carveco kullanıcıları artık Yardım > Hakkında açılırDeactivate your licence menüsünden erişilen yerleşik bir lisans taşıma ve devre dışı bırakma aracıyla Carveco lisanslarını birden çok PC arasında taşıyabilmektedir.

  Bu özellik, bir PC’de etkinleştirilmiş lisansı iptal ederek ve başka bir PC’de yeniden etkinleştirerek eşzamanlı kurulum sayısını aşmanıza olanak tanır.

  Devre dışı bırakma hakkında daha fazla bilgi Yardım Merkezi’nin Lisanslama bölümünde bulunabilir.

  Carveco V1.08 – 30 Eylül 2019

  Sürüm: 2019-09-27-1458-db770e66

  GELİŞTİRMELER

  • ArtCAM® 2008’den itibaren tüm .ART dosyalarının açılabilmesi eklendi. 

  DÜZELTMELER

  • Windows kurulumunda birden fazla kullanıcı hesabı kullanan kullanıcılar için ortaya çıkan yazılım aktivasyon hatası düzeltildi.
  • Çökme raporlama dialoğundaki script hatası düzeltildi.
  • Tamamlanmayan V-Bit oymacılık takımyolu konusu düzeltildi.

  Carveco V1.07 – 19 Ağustos 2019

  Sürüm: 2019-08-16-1519-450086dd

  GELİŞTİRMELER

  Crash Error Dialog 2

   

  CARVECO HATA RAPORLAMA

  Beklenmedik bir şekilde yazılım kilitlenmesi gerçekleştiğinde

   Carveco yazılımı artık yazılım hatası sırasında hangi sorunla karşılaşıldığını ayrıntılandıran bir tanımlama raporu oluşturma yeteneğine sahiptir.

  Bu opsiyonel özellik ile tüm Carveco kullanıcılarının yararına olacak şekilde, kullanıcılar tarafından gönderilen raporlar, Carveco içindeki sorunları çok daha hızlı tanımlanmasına, teşhis edilmesine ve düzeltilmesine yardımcı olmaktadır.

  Carveco V1.06 – 5 Ağustos 2019

  Sürüm: 2019-07-30-1604-b28285f7

  GELİŞTİRMELER

  • Eski ArtCAM® .ART dosyalarının açılabilmesi eklendi.

  DÜZELTMELER

  • SRF olarak rölyef katmanlarının doğru boyutlarda dışarı aktarılması sağlandı.

  Carveco V1.05 – 23 Temmuz 2019

  Sürüm: 2019-07-03-1556-3e289e6

  GELİŞTİRMELER

  • Lisans sunucusunda abonelik tabanlı lisanslamaya izin veren iyileştirmeler yapıldı.

   Carveco V1.04 – 29 Nisan 2019

   Sürüm: 2019-04-29-1313-119d5fd

   DÜZELTMELER

   • Ölçülendirme içeren DWG dosyalarının içe aktarılmasında ölçülendirmenin korunduğundan emin olundu.
   • Windows üzerinde Misafir kullanıcı hesabı ile Carveco yazılımının çalıştığından emin olundu.

    Carveco V1.03 – 26 Nisan 2019

    Sürüm: 2019-04-26-1524-cf6015a

    DÜZELTMELER

    • RAID disk sistemi ile çalışan Windows bilgisayarlar üzerinde Carveco lisans aktivasyonun yapılabilmesinden emin olundu.

    UFAK DÜZELTMELER

    • Fransızca dili seçildiğinde Rölyef > Dairesel Rölyef > Dairesel Rölyef Oluştur (Relief > Rotary Reliefs > Create Rotary Relief) menüsünün doğru şekilde görüntülenmesi sağlandı.
    • Carveco yazılımı etkinleştirme işlemi sırasında yanlış bir lisans anahtarı gönderildiğinde görüntülenen hata mesajı düzeltildi.

    Carveco V1.02 – 18 Nisan 2019

    Sürüm: 2019-04-16-1204-df1cbce5

    GELİŞTİRMELER

    • ArtCAM® 2018.2 Güncellemesinde kaldırılan orijinal Notlar (Notes) işlevi yeniden etkinleştirildi. Notlar artık Proje panelinin Model Bilgileri bölünün bir parçası olarak görüntülenmiyor.
    • Sayfa Raporları (Sheet Reports) artık Internet Explorer yerine varsayılan tarayıcınızda açılıyor.

    DÜZELTMELER

    • Carveco’dan dışa aktarılan Carveco Yerleşim Dosyalarının (*.alo) tekrar yüklendiğinden emin olundu.
    • PDF dosyaları (*.pdf), sürükle ve bırak yöntemi kullanılarak Carveco’ya aktarılabilir.
    • Açılım İçin 3B Modeli Dışarıdan Al (Import 3D Model for Unwrapping) komutundaki script hatası düzeltildi.
    • Bir Proje açıkken diğer bir Proje açılmaya çalışıldığında ortaya çıkan çökme düzeltildi.

    UFAK DÜZELTMELER

    • Devre dışı bırakıldığından emin olunan düğmeler ve onay kutularının etkin olarak görünmesinden emin olundu.
    • Bileşeni Vektörlere Kopyala (Copy Component to Vectors) iletişim kutusu için doğru başlığın gösterildiğinden emin olundu.
    • Rölyef Dilimleme (Slice Rölyef) panelinin satır içi yardımının ilk gösterildiğinde doğru şekilde düzenlendiğinden emin olun.

    Carveco V1.01 – 12 Nisan 2019

    Sürüm: 2019-04-01-1553-caa794a

    DÜZELTMELER

    • Çok dilli kurulum seçeneklerinin amaçlandığı gibi çalıştığından emin olundu.

     Carveco V1.00 – 28 Mart 2019

     Sürüm: 2019-03-27-2300-25c3bb5

     CARVECO’NUN DOĞUM GÜNÜ!