Image module
Image module
Image module

Carveco Maker Plus

Üretkenliğinizi Güçlendirir

 

Carveco® Maker’ın özelliklerine ilave olarak, Carveco® Maker Plus (+) üretim odaklı olarak hızlılık, tekrarlanabilirlik ve malzeme gider kazancı sağlamak için genişletilmiş özel araçlar barındırmaktadır.

 

Maker Plus aynı zamanda giriş seviyesinde 3B tasarım komutları ile ürün yelpazenizin müşteri talepleri doğrultusunda genişlemesine ve özelleşmesini izin verir.

Carveco Maker+‘ı Neden Seçmelisiniz?

Malzeme Verimliliği için Parçalarını Dizin (Nesting) 

Carveco® Maker Plus’ın Dizme (Nesting) özelliği ile harf veya şekillerin en verimli şekilde işlenebilmesi, malzeme ziyanının en aza indirilmesi ve para kazancı için tekli veya çok sayıdaki plaka üzerine dizilmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca dizilmiş parçaların içerisine de tekrar dizme yapabilirsiniz. İlave olarak arda kalan yeni malzeme alanı sonraki projelerinizde tekrar kullanılmak üzere kaydedilebilir.

3B Tasarım Araçları

Carveco® Maker’dan farklı olarak Maker Plus 3B tasarımlar yapabilmeniz için genişletilmiş modelleme araçları barındırmaktadır. Rölyef modelleriniz üzerinde soldurma uygulayabilir, karmaşık yapıdaki hasır formları oluşturabilir ve model üzerindeki kusurları yumuşatmak için direkt heykeltraşlık araçlarından Yumuşatma ve Silgi yi kullanabilirsiniz.

Genişletilmiş İşleme Özellikleri

Maker Plus’ın genişletilmiş işleme seçenekleri ile işleme prosesleri ve takımyolu oluşturma işlemlerinde daha fazla kontrol ve kişiselleştirmeye sahip olabilirsiniz. Seçili takımyollarının toplu hesaplatılmasından takımyolu taşıma, çoğaltma veya birleştirmeye, ilave kullanılabilecek olan Yükselen Yuvarlatma, Deseneleme Takımyolu İşleme, Yivli Örgü, ve Delik Bankası komutları ile yolunuza çıkabilecek bir çok iş grubunu Carveco® Maker Plus rahatlıkla destekleyecektir.

Carveco Maker+‘ın Önemli Özellikleri

Banner image
3B Heykeltraşlık Araçları
Carveco Maker+ içerisindeki Heykeltraşlık Yumuşatma ve Silme araçları değişken basınç kontrolü ile dışarıdan alınan 3B modeller üzerindeki hatalı bozuk yerlerin temizlenmesinde, farklı alanların bir birlerine yumuşatılarak geçiş yapılmasında veya keskin kenar ve köşelerin yumuşatılmasında kolaylık sağlamaktadır.
Banner image
Takımyolu Panelleme
Bundan böyle tezgah işleme limitleri ile kendinizi limitlemeyin. Büyük model çalışmalarını tezgah işleme alanınız boyutlarında çoklu panellere bölün, her birini ayrı ayrı işleyin ve sonrasında tümünü birleştirip büyük ölçülü işlerinizi kolaylıkla imal edin.
Banner image
Desenleme Takımyolu
Kesici takım geometrinizi Maker+'ın Desenleme Takımyolu özelliği ile birleştirerek tasarımlarınıza karmaşık dokuları, el yapımı yükseltileri ve egzotik desenleri birkaç dakika içinde eklemeyin.
Banner image
Yükselen Yuvarlatma İşlemesi
Yükselen Yuvarlatma takımyolu stratejisi 2B çizgilerden hassas bir şekilde, optimum yükseklik, genişlik, şekil ve açı tanımlamaları yaparak 3B işleme yüzeyleri elde etmenizi sağlar.
Banner image
3B Hasır Sihirbazı
Maker Plus Hasır Sihirbazı ile 2B çizgilerden kompleks hasır efektlerini kolay ve hızlıca oluşturulabilmektedir.
Banner image
Otomatik Dizme (Nesting)
Carveco® Maker Plus'ın Dizme (Nesting) özelliği ile harf veya şekillerin en verimli şekilde işlenebilmesi, malzeme ziyanının en aza indirilmesi ve para kazancı için tekli veya çok sayıdaki plaka üzerine dizilmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca dizilmiş parçaların içerisine de tekrar dizme yapabilirsiniz. İlave olarak arda kalan yeni malzeme alanı sonraki projelerinizde tekrar kullanılmak üzere kaydedilebilir.
Banner image
Çoklu İsim Plakaları
Çoklu İsim Plakaları hazırlanan bir şablon tasarım üzerindeki değişken yazı alanları veya numaralandırma alanlarının hızlıca oluşturulmasına izin verir. Kullanılacak veriler CSV veya yazı dosyası olarak alınabilmektedir. Özellikle otel oda numaraları gibi standart olan reklamcılık çalışmaları için çok uygundur.
Banner image
Çoklu Delik Bankaları
Maker+ ile delik delme için gelişmiş destek standart olarak sunulmaktadır. Bu özellik özellikle ahşap ve dolap imalatı gibi uygulamalarda simültane bir şekilde değişik çaplarda deliklerin, kılavuzların veya delik ceplerinin delinmesi son derece kullanışlıdır.
Banner image
Takımyolu Operasyonları
Takımyollarınız ve onların parametreleri üzerinde birleştirme, taşıma, kesme sıralaması düzenleme ve çoklu takımyollarını toplu olarak tek tuş ile hesaplatabilme gibi gelişmiş operasyonlar uygulayabilirsiniz.
Banner image
Gelişmiş Simülasyon
Maker+ içerisinde oluşturulan her hangi bir takım yolunun hassas, kontrol edilebilir simülasyonunu oluşturarak zaman ve malzeme kaybetmeden seçtiğiniz kesici takımlardan memnun olup olmadığınızı değerlendirebilirsiniz.