Esnek 2B Tasarım Araçları

Image module

Carveco ™ ile tasarımlarınıza başlamak için ister elle çizilmiş eskiz çizimlerinizi isterseniz de önceden hazırlanmış 2 boyutlu vektör çizimlerini kullanabilirsiniz. Carveco ™ bir çok vektör ve resim formatlarını desteklemektedir. Bunlar; EPS, PDF, BMP, JPG, TIFF, GIF ve tüm orijinal katman bilgilerini koruyarak DXF, DWG ve AI’dir.

ÖNEMLİ ÖZELLİKLER

Image module

Toplam Vektör Düzenleme Kontrolü

Carveco ™ yazılımı bir çok tipte vektör şekillerinin oluşturulması ve düzenlenmesi için vektör Birleştirme, Uç Uca Ekleme, Budala, Yuvarlatma, Öteleme, Sarma, Dilimleme, Splinelama ve daha bir çok araç barındırmaktadır. Karmaşık vektörel tasarımlar için vektör katmanları kullanılarak daha kolay modelleme yapılması sağlanabilir. Gelişmiş Vektör Düzenleme araçları ile vektör çalışmaları üzerinde nokta seviyesine kadar tam kontrol sağlayabilirsiniz. Vektörler aynı zamanda imalat aşamasında işlenecek veya işlenmeyecek alanların belirlenmesinde de kullanılabilir.

Image module

RESİM ÇALIŞMALARINIZI İŞLENEBİLİR VEKTÖRLERE DÖNÜŞTÜRÜN

Carveco içerisinde yer alan sezgisel Resimden-Vektör Aracı ile, içeri aktarılan resimler birkaç tıklamayla ve kolayca yüksek kalitede düzenlenebilir vektörlere dönüştürülebilir. Menü içerisindeki kolayca ayarlanabilen kontrollerle, sürgü kullanılarak resim üzerindeki renk sayısı düşürülebilir, temizlik verilebilir ve tanımlanan rengin dış sınırları veya merkez çizgisinden geçen vektörler oluşturulabilir.

Image module

Vektör Problemlerini Bulma ve Düzeltme

Carveco içerisinde yer alan Vektör Doktoru Aracı ile var olan veya dışarıdan aldığınız vektör çizimleri içerisinde yer alan burgulu alanları ve kesişen vektörleri hızlı ve kolayca tespit edebilirsiniz. Değiştirilebilir tolerans kontrolü ve daha önce düzeltilmiş vektörleri koruma özelliği hatasız bir şekilde düzeltmeler yapmanıza olanak sağlar. Vektörler içerisindeki bu hataların otomatik olarak düzeltiliyor olması hem modelleme hem de işleme sırasında size fayda sağlayacaktır. 

Image module

Tasarımlarınıza Kolayca Metin Ekleyin

Tasarımınıza uyarlanacak yazılar kolayca oluşturulabilir, düzenlenebilir, çekiştirilebilir ve manipule edilebilir. Ayrıca yazılarınız sizin belirlediğiniz özel bir çizgi veya vektör yolu boyunca sarılarak da hazırlanabilir. Yazı ihtiyaçlarınızı karşılamak üzere Carveco yazılımı OpenType, TrueType ve Tek Çizgi font kolleksiyonlarını desteklemektedir.

Image module

Çoklu Plaka: CAM için Şablon

Carveco içerisinde yer alan Çoklu Plaka Aracı ile tasarımınız da yer alan şablon alanlardaki yazı bölümleri otomatik olarak doldurularak işlemeye veya modellemeye hazır hale getirilebilir. Bu özellik, kişiselleştirilmiş yığın ürünler olarak ifade edilebilen; isimlikler, etiketler veya seri numarası plakaları gibi ürünlerin üretimi için idealdir.

3B Tasarıma İhtiyacınız Var Mı?

Carveco'nun 3D Tasarım Araçlarını Keşfedin
Image module